Sebastian Bach

i

Autor: SIPA PRESS/EAST NEWS

Wiadomości

Sebastian Bach chciałby wrócić do Skid Row. "Na przeszkodzie stoi wyłącznie strona biznesowa"

Czy wokalista Sebastian Bach powróci kiedyś do Skid Row? Nie jest to wykluczone. Muzyk przyznał, że między nim a pozostałymi muzykami nie ma żadnych animozji. Na przeszkodzie mają jednak stać aspekty biznesowe.

Sebastian Bach jest gotowy na powrót do Skid Row. Co stoi na przeszkodzie?

Sebastian Bach był wokalistą Skid Row w latach 1987-1996. Wziął udział w nagraniu trzech studyjnych albumów grupy: "Skid Row" (1989)"Slave to the Grind" (1991) oraz "Subhuman Race" (1995). Skid Row zaprzestał później działalności, ale formacja powróciła w 1999, ale już bez Bacha. Wokalista natomiast skupił się na karierze solowej. 

Zespół cały czas działa, ostatnio jednak informowaliśmy o kłopotach Erika Grönwalla, który wokalistą SR przez dwa lata. W tym roku opuścił jednak grupę z powodu problemów zdrowotnych. Na najbliższych koncertach Erika zastąpi Lzzy Hale z zespołu Halestorm. Nie będzie to jednak zastępstwo na stałe. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi muzyków Skid Row.

Kto więc zostanie nowym wokalistą zespołu? Być może szykowany jest wielki powrót Bacha. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Z takiego obrotu sprawy pewnie zadowoleni byliby fani Skid Row, którzy od lat na to czekają. Sam wokalista przyznaje, że chciałby wrócić do zespołu. W jednym z ostatnich wywiadów dodał jednak, że istnieje jedna poważna przeszkoda, aby mogło to wszystko się ziścić. 

– Niedawno dowiedziałem się o pewnych sprawach biznesowych i mogę powiedzieć całej planecie Ziemia, że nie mają one nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w 1996 roku, z moją dzikością lub z tym, że się nie dogadujemy. W tej chwili w 100 procentach jest to związane z biznesem. Tak więc, jedyne, co stoi nam na drodze to właśnie sprawy biznesowe. Nie mogę podać wszystkich szczegółów, ale nie ma to związku z tym, że się nie dogadujemy. Chodzi natomiast o to, żeby to wszystko zadziałało od strony biznesowej. I mam nadzieję, że uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie. Narracja w stylu: "Och, oni go nie lubią, ponieważ jest zbyt szalony" to kompletna nieprawda – powiedział Bach w rozmowie na łamach "Screamer Magazine". 

Na razie nie wiadomo, czy Sebastian Bach rzeczywiście wróci do Skid Row. Wiadomo za to, że niebawem na rynku ukaże się nowy solowy krążek wokalisty. 10 maja na półkach sklepowych pojawi się album zatytułowany "Child Within The Man". Będzie to pierwsze studyjne wydawnictwo Bacha od 2014 roku. Na nadchodzącym krążku znajdzie się 11 premierowych kompozycji. Za produkcję "Child Within The Man" odpowiada Michael "Elvis" Baskette, który ma na koncie współpracę m.in. z formacją Alter Bridge. 

Oto 5 ciekawostek o debiucie zespołu Skid Row: