Skid Row

i

Autor: Facebook/Skid Row, FB/screen z wideo

Wiadomości

Skid Row koncertuje z Lzzy Hale. Jak radzi sobie wokalistka?

Za nami pierwsze koncerty formacji Skid Row z Lzzy Hale z Halestorm na wokalu. Fani chwalą ten wybór w mediach społecznościowych.

Skid Row koncertuje już z Lzzy Hale

Na samym wstępie przypomnijmy: pod koniec marca tego roku zespół Skid Row wydał oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym wokalistą, Erikiem Grönwallem. Muzyk dołączył do formacji w 2022 roku i zdążył nagrać z nią jeden album "The Gang’s All Here". Wokalista opuścił grupę z powodu problemów zdrowotnych.

Szybko ogłoszono, że na koncertach Erika zastąpi Lzzy Hale z zespołu Halestorm. Nie będzie to jednak zastępstwo na stałe. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi muzyków Skid Row. 17 maja zespół zagrał pierwszy koncert z Hale w składzie. 

Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!

Jeśli chodzi o setlistę, to formacja skupiła się, przede wszystkim, na zawartości dwóch albumów: "Skid Row" oraz "Slave to the Grind". Publiczność mogła więc usłyszeć takie kompozycje, jak m.in. "18 and Life", "Monkey Business" czy "Youth Gone Wild". Nie zabrało także utworu z repertuaru The Ramones, a mianowicie "Psycho Therapy". 

A jak wypadała sama wokalistka? W komentarzach pod filmikami udostępnionymi przez fanów w serwisie YouTube przeważają zdecydowanie pozytywne reakcje. Oto kilka z nich:

  • "Idealny wokalistka dla tego zespołu! Lzzy jest elektryzująca i cały zespół wydaje się mieć energię, dzięki jej obecności";
  • "Wykonała kawał dobrej roboty";
  • "Jeśli ona jest taka dobra na żywo, to wyobrażam, jak dobrze byłoby w studiu";
  • "Wow... nie spodziewałem się, że Lzzy będzie brzmieć tak dobrze w Skid Row. Szczerze, jest super!".

Poniżej udostępniamy kilka filmików: 

Sebastian Bach powróci do Skid Row?

Czy jest szansa, że oryginalny wokalista powróci w niedalekiej przyszłości do Skid Row? Sebastian Bach takiego obrotu sprawy nie wyklucza. W jednym z ostatnich wywiadów dodał jednak, że istnieje jedna poważna przeszkoda, aby mogło to wszystko się ziścić.

Niedawno dowiedziałem się o pewnych sprawach biznesowych i mogę powiedzieć całej planecie Ziemia, że nie mają one nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w 1996 roku, z moją dzikością lub z tym, że się nie dogadujemy. W tej chwili w 100 procentach jest to związane z biznesem. Tak więc, jedyne, co stoi nam na drodze to właśnie sprawy biznesowe – powiedział w rozmowie na łamach "Screamer Magazine". 

Bach był wokalistą Skid Row w latach 1987-1996. Wziął udział w nagraniu trzech studyjnych albumów grupy: "Skid Row" (1989)"Slave to the Grind" (1991) oraz "Subhuman Race" (1995). Skid Row zaprzestał później działalności, ale formacja powróciła w 1999, ale już bez Bacha. Wokalista natomiast skupił się na karierze solowej.

Oto 5 ciekawostek o debiucie Skid Row: