Dave Grohl zdradził, jakie marzenia miała Nirvana przed wydaniem 'Nevermind'

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Skąd taki sukces piosenki 'Smells Like Teen Spirit'? Dave Grohl wytłumaczył

2021-10-26 9:43

Nirvana ma na swoim koncie wiele popularnych utworów, jednak najsłynniejszym kawałkiem jest 'Smells Like Teen Spirit', który wzniósł zespół na szczyty list przebojów. Jak sukces utworu postrzega Dave Grohl?

Nirvana jest zespołem, którego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, a nie da się też ukryć, że za sukces zespołu, odpowiada numer 'Smells Like Teen Spirit', który wzniósł grupę na wyżyny popularności. Jak po latach piosenka jest oceniana przez Dave'a Grohla? Czemu stała się tak popularna?

Co tam w środku gra - Metallica

Skąd taki sukces piosenki 'Smells Like Teen Spirit'? Dave Grohl wytłumaczył

W wywiadzie dla 'Amanpour and Company', Dave Grohl opowiedział, jak wspomina nagrania kultowego numeru:

Po pierwsze, wówczas nikt nie miał wielkich oczekiwań wobec naszego zespołu. Kiedy nagrywaliśmy „Smells Like Teen Spirit” pomyślałem: „Wow, ale to brzmi potężnie!”. Ale w ogóle nie podejrzewałem, że będzie to tak wielki przebój. Szczerze myślę, że zadecydował o tym teledysk. Kiedy wyszedł klip nagle przed klubami dla 300 osób czekało kolejne 300 osób, a przed klubami na 500 osób czekało kolejne 500 osób. Nie tylko piosenka jest świetna – tekst Kurta, jego głos, Kurt był najlepszym kompozytorem naszego pokolenia – ale też teledysk. Zawsze mówię: „Chcesz sprzedać pół miliona płyt? Zrób teledysk, w którym demolujesz swoją szkołę”.

Przypomnijmy, że klip do tego numeru osiągnął niedawno miliard wyświetleń.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny