Shavo Odadjian zdradził szczegóły solowej płyty! Pojawi się na niej wyjątkowy duet!

i

Autor: Simon Sarin/Retna/Photoshot/REPORTER Basista System of a Down zdradza kolejne szczegóły albumu

Shavo Odadjian zdradził szczegóły solowej płyty! Pojawi się na niej wyjątkowy duet!

2023-04-12 13:39

O tym, że Shavo Odadjian, basista zespołu System of a Down, pracuje nad solowym albumem, wiadomo już od jakiegoś czasu. Muzyk zdążył się nawet podzielić z fanami fragmentem nowej muzyki. Wygląda na to, że prace nad krążkiem wrą! Shavo zdradził kolejne szczegóły wydawnictwa, w tym nazwisko wyjątkowego gościa, który się na nim pojawi!

Shavo Odadjian zyskał sławę i uznanie w świecie muzyki jako basista legendarnego zespołu System of a Down. Choć grupa wydała zaledwie pięć płyt i funkcjonuje z licznymi przerwami, to uchodzi za jedną z najważniejszych współczesnych metalowych formacji. Przełomem dla jej kariery  okazał się być wydany w 2001 roku album Toxicity, który uznaje się za jedno z najważniejszych nu metalowych wydawnictw wszech czasów. Ostatnia płyta grupy ukazała się w 2005 roku, nic więc dziwnego, że jej członkowie skupiają się na karierach solowych i projektach pobocznych. Na początku marca stało się jasne, że do premiery solowego wydawnictwa przygotowuje się basista grupy. Shavo zdradził, że zamierza powrócić na nim do swoich muzycznych korzeni, a więc będzie to naprawdę ciężka płyta, w pracach nad którą wspiera go gitarzysta Winds of Plague, Michael Montoya. Muzyk udostępnił nawet w swoich social mediach fragment nadchodzącej muzyki.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Shavo zdradza kolejne szczegóły nadchodzącej płyty

Basista był ostatnio gościem stacji radiowej 96,7 KCAL-FM. W rozmowie z gospodarzem programu Shavo zdradził kolejne szczegóły nadchodzącego krążka. Płyta zostanie zatytułowana po prostu SHAVO i nie usłyszymy na niej żadnych hip-hopowych elementów. Odadjian zdradził, że podczas nagrań gra na basie i gitarze, aktualnie zaś zajmuje się programowaniem perkusji, na albumie usłyszymy jednak perkusję na żywo. Kiedy miałby się ukazać krążek? Shavo powiedział, że gdy tylko skończy prace, zajmie się poszukiwaniem wytwórni, która będzie chętna wydać jego projekt, on sam jednak zakłada, że ujrzy on światło dzienne pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. 

Jonathan Davis na solowej płycie Shavo Odadjiana!

W wywiadzie Shavo zdradził także, że na płycie pojawi się duet i to z samym Jonathanem Davisem! Lider grupy Korn pojawi się na dwunastym utworze na płycie. Basista zdradził, że aktualnie mają już nagrane refren i pierwszą zwrotkę. Czekamy, by usłyszeć całość!