Shavo Odadjian (System of a Down) pracuje nad solowym albumem! Muzyk udostępnił fragment muzyki!

i

Autor: Shavo Odadjian/agefotostock/East News Basista System of a Down zapowiedział solowy album!

Shavo Odadjian (System of a Down) pracuje nad solowym albumem! Muzyk udostępnił kolejny fragment muzyki!

2023-07-24 12:40

Fani legendarnego zespołu System of a Down raczej powoli godzą się z myślą, że nie ma co liczyć na jego nowy album. Nie ma więc nic zadziwiającego w tym, że członkowie formacji angażują się w inne projekty i skupiają na działalności solowej. Swój autorski album przygotowuje basista SOAD, Shavo Odadjian!

System of a Down uważany jest za jeden z najważniejszych i najlepszych zespołów metalowych nowej generacji. Grupa zadebiutowała w latach 90., a szczyt jej popularności przypadł na początek kolejnej dekady, gdy triumfy na całym świecie święcił nu metal. Formacja w trakcie zaledwie siedmiu lat wydała pięć albumów studyjnych - System of a Down, Toxicity, Steal This Album!, Mezmerize Hypnotize . W maju 2006 roku grupa ogłosiła przerwę, a jej członkowie skupili się na pobocznych projektach, spośród których najgłośniej było o solowych dokonaniach wokalisty, Serja Tankiana. Choć SOAD wznowili działalność w 2010 roku, to nie da się ukryć, że nie jest to typowa obecność na rynku - zespół od prawie dwudziestu lat nie wydał nowej płyty, w 2020 roku prezentując jedynie dwa premierowe, zaangażowane politycznie single, niewiele także koncertuje. W ostrych słowach wypowiedział się o tym jakiś czas temu perkusista grupy, który jest zdania, że ta tak naprawdę nie powinna istnieć już w obecnej formie.

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Basista System of a Down zapowiedział solowy album!

Nic więc dziwnego, że poszczególni członkowie grupy skupiają się na własnej, autorskiej działalności - tym razem przyszedł czas na Shavo Odadjiana! Muzyk był gościem serii "My 3 Questions To" Jonathana Montenegro, w której zdradził, że kończy prace nad solowych albumem i podał pierwsze szczegóły wydawnictwa! Shavo powiedział, że powrócił na nim do własnych, muzycznych korzeni, a w pracach wspierali go gitarzysta Winds of Plague, Michael Montoya. Odadjian zdradził, że jego płyta będzie naprawdę ciężka, wyrazi jego DNA - muzyk określił ją mianem "szaleństwa". Basista już jakiś czas temu podzielił się już z fanami fragmentem nowej muzyki, w wywiadzie dla stacji radiowej 96,7 KCAL-FM zdradził za to, że gościnnie na krążku pojawi się Jonathan Davis z grupy Korn, a samo wydawnictwo najpewniej ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Po latach eksperymentowania z różnymi stylami i gatunkami w moich pobocznych projektach, zdecydowałem się wrócić do moich korzeni i stworzyć ciężką solową płytę. Od kilku miesięcy ciężko pracuję nad pisaniem i nagrywaniem z moim bratem @morgothbeatz. Oto mały fragment tego, co ma nadejść. Kto chce usłyszeć tego więcej? - napisał Shavo w swoich social mediach.

Kolejny fragment muzyki od basisty SOAD!

Prace nad projektem postępują, o czym najlepiej świadczy fakt, iż Shavo udostępnił w swoich social mediach KOLEJNY fragment niepublikowanej dotąd muzyki! Artysta poinformował, że album się zbliża, a ten konkretny utwór został współprodukowany przez jego syna, Hayka VictoraPo fragmencie kawałka słychać, że nadchodzący krążek będzie naprawdę ciężki!