Raper wydał cover… “Chop Suey!” System of a Down! Jak wyszło?

i

Autor: ddp images/Robin Utrecht/EAST NEWS/MICHAEL TRAN/AFP/East News Lili Uzi Vert w coverze System of a Down

Raper wydał cover… “Chop Suey!” System of a Down! Jak wyszło?

2023-07-03 10:51

Już od dłuższego czasu zaobserwować można coś w rodzaju fascynacji raperów światem ciężkich brzmień. Machine Gun Kelly szybko stał się z hip-hopowca "rockmanem", by obecnie znów skupiać się na rapie. Okazuje się, że kolejny już muzyk z tego środowiska sięgnął do tych naprawdę najcięższych brzmień, w postaci kultowego kawałka System of a Down!

Coraz większe grono współczesnych artystów i artystek z nurtu muzyki popularnej pozwala sobie na mocne balansowanie na granicy gatunków, niekiedy na tyle, że nie jest łatwo powiedzieć, z czym właściwie mamy do czynienia. W styczniu tego roku raper Lil Yachty, którego powszechnie kojarzyć można z kawałka Poland, wydal album, inspirowany brzmieniem Pink Floyd, Machine Gun Kelly z dużym sukcesem przerzucił się na gitarowe granie, rodem z lat 2000. Rock popowy album zaprezentowała kilka lat temu Miley Cyrus, Halsey nawiązała współpracę z Trentem Reznorem i Atticusem Rossem nad projektem If I Can't Have Love, I Want Power, który zupełnie balansuje na granicy gatunków i był nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy album alternatywny. Co niektórzy nie boją się też mówić, że najnowszy singiel Olivii Rodrigo, Vampirema w sobie coś z alt-rocka!

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6

Lil Uzi Vert w coverze "Chop Suey!"

Mało? W piątek 30 czerwca swój najnowszy album, zatytułowany Pink Tape, wydał raper Lil Uzi Vert. Być może fakt ten przeszedłby bez echa w świecie ciężkich brzmień, gdyby nie to, że gościnnie na krążku pojawili się... Bring Me The Horizon i Babymetal, a utwory z nimi nagrane trafiły na playlisty Spotify "All New Rock" i "All New Metal". To jednak nie wszystko. Specjalnie na potrzeby krążka, Lil Uzi Vert nagrał, hmmm. cover (?) kultowego kawałka System of a Down. Mowa oczywiście o słynnym Chop Suey!

Nowa wersja muzycznie podąża śladem oryginału, duże zmiany mają miejsce na poziomie wokalu, który, jak to u współczesnych raperów bywa, jest niemal zupełnie przerobiony przez auto-tune. Posłuchaj CS poniżej, jednak uwaga - robisz to na własną odpowiedzialność!