Serj Tankian udostępnił kolejny utwór z nadchodzącego wydawnictwa! Kiedy premiera Perplex Cities?

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News Nowe wydawnictwo od Serja Tankiana!

Serj Tankian udostępnił utwór z nadchodzącego wydawnictwa! Kiedy premiera "Perplex Cities"?

2022-09-28 10:05

Serj Tankian prowadzi bardzo owocną solową karierę! Muzyk ma na koncie kilka płyt solowych, albumy koncertowe, soundtracki i EP-ki. Już za kilka tygodni światło dzienne ujrzy kolejne wydawnictwo artysty - będzie to kolejny minialbum, jednak będzie się on znacznie różnił od poprzednich dokonań Tankiana. Dostępny jest już utwór promujący projekt.

Serj Tankian zyskał rozpoznawalność i uznanie jako wokalista legendarnego zespołu System of a Down, jednak jego działalność wykracza daleko poza tą grupę. Ostatni album formacji ukazał się siedemnaście lat temu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Serj bardzo sprawnie prowadzi jednak karierę solową, w ramach której wydal już pięć regularnych wydawnictw, trzy albumy koncertowe, dwie płyty nagrane z gośćmi, kilka soundtracków oraz trzy EP-ki. Już niedługo lista ta poszerzy się o kolejny muzyczny projekt wyjątkowego artysty!

Serj Tankian zapowiedział premierę nowej EP-ki!

Dokładnie w połowie września Serj oficjalnie ogłosił, że już w piątek 21 października na rynku ukaże się jego najnowszy minialbum! Następca wydanego w marcu 2021 roku Elasticity, został zatytułowany Perplex Cities i złoży się na niego pięć utworów. Muzyk poinformował, że wydawnictwo to będzie się znacząco różniło od jego poprzednich projektów:

Cała kolekcja utworów, które złożą się na "Perplex Cities" to brzmienie zupełnie inne od tego, co robiłem wcześniej. Bardziej elektroniczne, subtelne i głębsze pod względem prezentacji muzycznej. "Perplex Cities" wydziela aurę, która jest wyjątkowa i zupełnie niepodobna do żadnego z moich poprzednich wydawnictw - ogłosił Serj w komunikacie prasowym.

Co tam w środku gra - Serj Tankian Elasticity

To jednak nie wszystko. Utwory, które złożyły się na Perplex Cities, zostały skomponowane tak, by umożliwić słuchaczowi głębsze zanurzenie się w muzycznej rzeczywistości. Zapewnić ma to specjalna aplikacja Arloopa, na której to udostępnione zostaną wszystkie kompozycje, jeszcze przed oficjalną premierą EP-ki. Jako pierwszy na platformie pojawił się utwór Pop Imperialism. 

Serj Tankian - posłuchaj pierwszego singla z projektu

Kompozycja ta jest już także dostępna do odsłuchu na wszystkich platformach streamingowych. Jak brzmi Pop Imperialism? Posłuchaj poniżej!

Tracklista Perplex Cities

  1. Pop Imperialism
  2. The Race
  3. I Spoke Up
  4. Rumi Loves His Cars
  5. Forgive Me Father