Serj Tankian - 5 najlepszych solowych kompozycji muzyka. Tak prowadzi własną karierę!

2023-09-23 10:07

Serj Tankian dał się poznać szerszej publiczności jako wokalista legendarnego zespołu System of a Down. Ostatni album tej formacji ukazał się jednak w 2005 roku, a artysta od dokładnie piętnastu lat z powodzeniem prowadzi karierę solową. Jakie są najlepsze numery, pochodzące właśnie z solowych dokonań Tankiana? Sprawdź w galerii!

Serj Tankian urodził się w Bejrucie w Libanie 20 sierpnia 1967 roku, historia jego rodziny naznaczona jest tragicznym wydarzeniem, jakim jest ludobójstwo Ormian, które miało miejsce w latach 1915-1917, które udało się przeżyć dziadkom muzyka. W wieku 7 lat wraz z rodzicami przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, w młodości uczęszczał do Rose and Alex Pilibos Armenian School, gdzie poznał swoich przyszłych kolegów z zespołu - Darona Malakiana i Shavo Odadjiana. Muzyką po raz pierwszy zajął się dopiero będąc na studiach, zdecydowanie bardziej pochłaniały go jednak wtedy działalność aktywistyczna na rzecz szerzenia pamięci o ludobójstwie Ormian. W 1994 roku został członkiem zespołu System of a Down, który zyskał rzeszę fanów niemal natychmiast po rozpoczęciu koncertowania na terenie południowej Kalifornii. Grupie udało się osiągnąć ogromny sukces komercyjny - formacja wydała pięć albumów studyjnych, uzyskała także cztery nominacje do nagrody Grammy, z czego jedna zamieniła się w statuetkę. W 2006 roku System of a Down zawiesili działalność, by powrócić cztery lata później na trasę koncertową. W 2020 roku zaś, po prawie piętnastu latach muzycznej ciszy ukazały się dwa utwory grupy - Protect the Land i Genocidal Humanoidz.

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Serj Tankian - kariera solowa

Serj Tankian to nie tylko System of a Down. W 2007 roku ukazał się pierwszy solowy album muzyka, zatytułowany Elect the Dead, który osiągnął duży sukces. W kolejnych latach artysta wydał jeszcze jeszcze cztery regularne wydawnictwa oraz kilka EP-ek, kompilacji i albumów na żywo, Serj brał także udział w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak 1915 czy I Am Not Alone.

Serj Tankian - 5 najlepszych solowych kompozycji muzyka

Na jakie utwory z solowej kariery artysty warto szczególnie zwrócić uwagę? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

QUIZ: Jak dobrze znasz się na nu metalu? To pytania dla prawdziwych znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
1. Słynny statyw mikrofonowy Jonathana Davisa z KORN zaprojektował: