Sepultura wróci w oryginalnym składzie?! Max Cavalera rozwiał wątpliwości

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Mac Cavalera o tym, czy jest otwarty na powrót do Sepultury

wypowiedzi muzyków

Sepultura zagra w oryginalnym składzie?! Andreas Kisser odpowiada Maxowi Cavalera!

2024-06-25 12:22

Max i Igor Cavalera od lat działają w ramach wspólnego projektu, a Sepultura idzie własną drogą, która niechybnie zbliża się ku końcowi, z racji trwającej już pożegnalnej trasy koncertowej. W tle tego wszystkiego jeden z braci Cavalera postanowił porozmyślać o tym, jakie - i czy w ogóle - są szanse na powrót oryginalnego składu zespołu. Doczekał się odpowiedzi.

W tym roku mija czterdzieści lat od powstania Sepultury. Zespół został założony w 1984 roku w Brazylii przez braci Maxa i Igora Cavalera. Przez pierwsze lata działalności formacja szukała swojej ścieżki, swojego brzmienia, by w końcu wejść do świata heavy metalu i thrash metalu, nie bała się jednak ona eksperymentować z brzmieniem w kolejnych latach. Z pewnością kluczowy moment w karierze Sepultury to rok 1996, kiedy to premierę miał album Roots, który w sposób innowacyjny połączył metal z tradycyjną brazylijską muzyką.

W tym samym roku ze zespołu zdecydował się odejść jeden z jego współzałożycieli, Max Cavalera, a dekadę później śladem tym podążył również Igor. Już w 2007 roku bracia postanowili ponownie połączyć siły w ramach działającego do dziś z dużymi sukcesami projektu Cavalera Conspiracy. Sama Sepultura zaś, po dużych zmianach w składzie przez te wszystkie lata, przymierza się do zejścia ze sceny, co nastąpić ma po zakończeniu trwającej obecnie, pożegnalnej trasy koncertowej, która zawita także do naszego kraju już w listopadzie.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Max Cavalera rozważa powrót do Sepultury?

W tle tego wszystkiego cały na biało wchodzi Max Cavalera. Muzyk w wywiadzie dla Sakisa Fragosa został zapytany o to, czy został poproszony przez obecnych muzyków Sepultury o to, by wziąć udział w jednym z koncertów na pożegnalnej trasie. Cavalera zdradził, że niestety nie i jest pewny, że Andreas Kisser raczej nie ma czegoś takiego w planach. Max zaznacza jednak, że pozostaje otwarty na wszystko, będzie przyglądał się rozwojowi zdarzeń, a jeśli takowa propozycja się pojawi - bardzo chętnie po latach stanie na scenie z dawnymi kolegami pod warukiem, że wszystko to odbywać się będzie w odpowiedni, racjonalny sposób.

Gitarzysta mówi dalej, że nie liczy na nic i nie myśli za bardzo o tej sprawie. Co ciekawe stwierdził on, że nie do końca rozumie decyzję Sepultury o zakończeniu działalności i zastanawiał się, czy to decyzja samej grupy, czy może ta została w jakiś sposób do tego zmuszona.

Andreas Kisser odpowiada!

Pewnie dla wielu i wiele dość nieoczekiwanie, Kisser postanowił odpowiedzieć Maxowi! W nowym wywiadzie dla magazynu "Metal Hammer" muzyk stwierdził, że to: "byłoby naprawdę wspaniałe zagrać ostatni koncert z ich udziałem, ale to musi być naprawdę świetne. Muszę mieć ludzi, którzy będą tam, aby świętować, a nie próbować dyskutować, kto miał rację w decyzjach z przeszłości. W końcu świętujemy teraz jako obecna Sepultura. Gdyby chcieli być tego częścią, byłoby wspaniale".

Doczekamy się historycznego połączenia?

Oto nasz wybór najważniejszych nu metalowych krążków wszech czasów:

Listen on Spreaker.