Dżem logo

i

Autor: brak danych

ze świata rocka

Sebastian Riedel oficjalnie nowym wokalistą zespołu Dżem. Maciej Balcar przekazał mikrofon na koncercie z okazji 45-lecia grupy

2024-04-08 9:25

W sobotę 6 kwietnia odbył się wyczekiwany przez fanów i fanki szczególny koncert zespołu Dżem. Formacja wystąpiła w katowickim Spodku z okazji swojego 45-lecia, a moment ten stał się okazją do oficjalnego rozpoczęcia wspólnej drogi z nowym wokalistą, Sebastianem Riedlem. Co działo się na pokazie? Sprawdźcie zdjęcia i nagrania!

Tuż przed ubiegłorocznymi świętami zespół Dżem ogłosił za pośrednictwem swoich social mediów, że oficjalnie kończy się wspólna ścieżka jego i wieloletniego wokalisty, Macieja Balcara. Fani nie kryli szoku taką decyzją i szybko zaczęli zastanawiać się kto, zgodnie z zapowiedzią, zagra z grupą po raz pierwszy w nowej roli na jubileuszowym koncercie z okazji 45-lecia, zaplanowanym na 6 kwietnia b.r.

Wszystko stało się jasne w połowie stycznia, gdy potwierdzono, że od kwietnia z grupą jako wokalista będzie działał nie kto inny, jak sam syn nieodżałowanego Ryśka Riedla, Sebastian Riedel. Muzyk dodał we własnym oświadczeniu, że od teraz będzie dzielił swoją muzyczną działalność na Cree i właśnie Dżem.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Danzel śpiewa po polsku! Jako Ryszard Riedel z zespołu Dżem

Co działo się na jubileuszowym koncercie zespołu?

Dzień na który wszyscy czekali już za nami! Formacja wystąpiła w sobotę 6 kwietnia w zapełnionym po brzegi katowickim Spodku z setem, liczącym imponujące dwadzieścia cztery utwory, wśród których nie zabrakło klasyków, z Whisky, Mała Aleja Róż, List do M., Czerwony jak cegła, Skazany na bluesa, Do kołyski, Harley mój czy Naiwne pytania na czele.

Początkowo z formacją występował Balcar, którego pożegnano przy dźwiękach kultowego Do kołyski, przy akompaniamencie Naiwne pytania powitano zaś nowego wokalistę Dżemu, któremu to Balcar uroczyście przekazał mikrofon, co fani skrupulatnie uwiecznili na fotografiach. Co ciekawe, na pokazie obecny był także bezpośredni następca Ryśka Riedla w Dżemie, czyli Jacek Dewódzki! Muzyk pojawił się w samym środku setu, by wraz z Maciejem Balcarem wykonać Kilka zdartych płyt, Powiedz, czy słyszysz oraz Dzikość mego serca. Cała trójka żyjących wokalistów zespołu stanęła zaś na jednej scenie, by na sam koniec wykonać słynne już Whisky. Sprawdź kilka zdjęć i nagranie występu trójki artystów TU i TU!

Maciej Balcar zdradza plany na przyszłość!

Już po koncercie kilka słów do fanów i fanek za pośrednictwem social mediów zamieścił Balcar. Muzyk podziękował wszystkim za wyjątkową atmosferę, a członkom formacji za możliwość bycia jej częścią przez 23 lata.

Przy tej okazji artysta zapowiedział, że rychło można spodziewać się premiery jego solowego singla, który oczywiście będzie zapowiedzią jego autorskiego albumu!

Wzruszającą fotografię z okazji występu zamieścił także Sebastian Riedel - znajdziesz ją poniżej!

Spróbuj się w quizie o zespole Dżem!

Dżem - co wiesz o legendzie polskiego rocka? Rozwiąż quiz o zespole

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę ma na imię Beno Otręba?