Scorpions

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Scorpions odwołują koncerty ze względu na operację Klausa Meine! Co dolega wokaliście?

2024-03-11 10:04

Choć zespół Scorpions już jakiś czas temu zapowiedział, że wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, to takowa seria występów wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, by niemiecka legenda hard rocka miała w planach zejście ze sceny w najbliższym czasie. Grupa napotkała jednak pewne trudności i zmuszona była odwołać najbliższy pokaz, a wszystko to ze względu na problemy zdrowotne lidera...

Zespół Scorpions to dziś już prawdziwa legenda światowego hard rocka. Formacja jest obecna na rynku od 1965 roku, czyli za rok świętować będzie swoje 60-lecie! Choć ta już kilkukrotnie zapowiadała pożegnanie się ze sceną, to kolejne trasy wciąż są ogłaszane, a grupa występuje w najróżniejszych zakątkach świata, obecnie promując swój najnowszy album studyjny, czyli Rock Believer z lutego 2022 roku. Niestety, zespół zmuszony był ostatnio odwołać najbliższy pokaz...

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Klaus Meine przeszedł zabieg!

Scorpions miał być jedną z gwiazd festiwalu Vive Latino Festival w Meksyku, który odbędzie się 16 marca. Niestety, właśnie okazało się, że występ ten nie odbędzie się. Oświadczenie w sprawie wydał Klaus Meine, który przekazał, że całkiem niedawno przeszedł złożoną operację kręgosłupa i jeszcze nie udało mu się dojść do pełni sił i jego lekarze nie zalecają mu nie tylko występu, ale także samego lotu. Kolejny koncert Scorpions zaplanowany jest na 11 kwietnia i będzie to pierwszy pokaz w ramach zaplanowanej rezydencji formacji w Bakkt Theater w Las Vegas. Poniżej treść oświadczenia artysty:

Drodzy Meksykańscy Fani,

Wiedząc, że niektórzy z naszych najbardziej niesamowitych i zagorzałych fanów mieszka w Meksyku, z ciężkim sercem muszę Was poinformować, że Scorpions nie wystąpi na festiwalu Vive Latino 16 marca 2024 roku w Meksyku.

Musieliśmy odwołać występ, ponieważ niedawno przeszedłem skomplikowaną operację kręgosłupa i moi lekarze spodziewali się, że przed występem wyzdrowieję i stanę na nogi. Choć robię duże postępy w rehabilitacji, to niestety nie doszedłem do siebie zgodnie z oczekiwaniami i po rozmowie z moim zespołem medycznym powiedziano mi, że 12-godzinny lot na wysokości 2000 metrów i występ są zbyt wymagające, a ja nie czuję się na tyle dobrze, aby podróżować i dać wam przedstawienie, na które wszyscy zasługujecie.

Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do Meksyku, żeby "Rock you Like a Hurricane!!!!!"

Bardzo mi przykro, że spowodowałem tę niedogodność wszystkim naszym lojalnym meksykańskim fanom i wspaniałym promotorom. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

Miłość….Klaus.

Scorpions w Polsce w 2024 roku

Przypominamy, że niemiecka grupa zawita w tym roku do Polski. Scorpions jest jedną z gwiazd nowego wydarzenia Warsaw Rocks, na którym wystąpi także m.in. zespół Europe. Całość odbędzie się 26 lipca na warszawskim PGE Narodowym. W sprzedaży wciąż są dostępne bilety.

Sprawdź nasz wybór najważniejszych zagranicznych rockowych i metalowych krążków z lat 80.

Listen on Spreaker.