Slash wystąpił na tegorocznych Oscarach! O tym wykonaniu I'm Just Ken mówi cały świat

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News Gwiazdy rocka na tegorocznym rozdaniu Oscarów!

oscary 2024

Slash wystąpił na tegorocznych Oscarach z "I'm Just Ken"! Syn Johna Lennona i Yoko Ono nagrodzony statuetką!

2024-03-11 10:38

Tegoroczna gala rozdania najważniejszych branżowych nagród filmowych za nami! Oscary zostały już wręczone, a wyniki nie są szczególnie zaskakujące. Sama impreza obfitowała jednak w momenty, o których dziś mówi cały świat. Jednym z nich jest brawurowe wykonanie cieszącego się statusem przeboju utworu "I'm Just Ken" - przy tej okazji na scenie pojawiły się gwiazdy rocka, w tym Slash!

W nocy z niedzieli na poniedziałek 10 na 11 marca czasu polskiego odbyła się tegoroczna gala rozdania nagród filmowych Oscary. W tym roku wielkim zwycięzcą okazał się być film Oppenheimer, który zdobył aż siedem statuetek na trzynaście możliwych, w tym za Najlepszy film, dla Reżysera (Christopher Nolan), Aktora pierwszoplanowego (Cillian Murphy), Aktora drugoplanowego (Robert Downey Jr.) czy za Muzykę Oryginalną (Ludwig Göransson). Najlepszą aktorką pierwszoplanową została Emma Stone za swoją kreację w filmie Biedne istoty, drugoplanową zaś Da'Vine Joy Randolph za rolę w produkcji Przesilenie zimowe. Jeśli chodzi o statuetkę za Najlepszą piosenkę oryginalną, tu, po raz drugi w historii, triumfowali Billie Eilish i Finneas O’Connell za kompozycję What I Was Made For?, nagraną na potrzeby promocji filmu Barbie.

Szansę na wygraną w tej kategorii miał także inny utwór, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do produkcji - I'm Just Ken, którego wykonawcą jest wcielający się w rolę Kena i nominowany za tę kreację do Oscara Ryan Gosling, a kompozytorem Mark Ronson. Oczywiście przebój został wykonany na żywo na gali i to właśnie o tym momencie mówi teraz cały świat!

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20

Slash i Wolfgang Van Halen na oscarowej scenie!

Cały pokaz odbył się w charakterystycznej, komediowej konwencji, a na scenie nie zabrakło także tych, których do nagrań numeru zaprosił Ronson. Mowa o Slashu i Wolfgangu Van Halenie! Panowie zagrali partie gitary w tej utrzymanej w stylu power ballady rodem z lat 80. kompozycji. Slash odegrał na żywo w trakcie gali słyszalne w kawałku gitarowe solo. Zobacz nagranie z występu poniżej!

Syn Johna Lennona z Oscarem!

Warto także podkreślić fakt, że Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany otrzymała produkcja War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko, której producentem wykonawczym jest Sean Ono Lennon. Oznacza to, że syn gwiazdorskiej pary został tej nocy zdobywcą najważniejszej filmowej statuetki! Artysta wykorzystał moment, by uhonorować słynną mamę, bo akurat w ten weekend w Wielkiej Brytanii świętowano Dzień Matki.

Sprawdź nasz wybór najlepszych duetów Slasha!