Sad Smiles

i

Autor: Materiały prasowe

Sad Smiles i “Rutyna” - sprawdź nowy singiel!

2023-11-10 15:56

To oni wygrali tegoroczne Rytmy Młodych w Jarocinie - kolejnym singlem udowadniają, że ta nagroda była w pełni zasłużona. Sad Smiles to zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to… 16 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki.

Ich ostatnie trzy single „Miasto Marzeń”, „Nie mogę” i „Świat doskonały” emitowane były w kilkunastu stacjach radiowych. Teraz zespół prezentuje kolejny utwór - “Rutyna”.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Utwór opowiada o dobijającej codzienności. Człowiek może spędzać każdy dzień inaczej i ciekawie, a jednak w środku zawsze jest tak samo. Możemy zrobić mnóstwo rzeczy, a niebo i tak będzie takie samo, a czas tak samo będzie leciał - opowiada gitarzysta grupy, Filip Abram.

Teledysk

Klip ma pokazać jeden z obrazów nastoletniej codzienności, który zaobserwowaliśmy w naszym społeczeństwie. Tak może wyglądać dzień nastolatka, który nie może się odnaleźć w obecnym świecie, więc jest wszędzie ciałem, ale nie sercem. Jest w szkole, w kawiarni, na koncercie, na imprezie i to właśnie dobija głównego bohatera! Dojrzewanie nie jest proste i należy o tym pamiętać, a ten klip to przypomnienie i wyrażenie frustracji.

O zespole

Sad Smiles mają na koncie wygraną w kilku przeglądach (z Jarocinem na czele), zagrali też masę koncertów (m.in. przed Pawłem Domagałą, Raz Dwa Trzy czy grupą Happysad), supportowali też The Subways podczas ich polskiej trasy. Przed rokiem na na CieszFanów Festivalu, Off Festivalu oraz na Takt Festivalu (Serbia – jako headliner), jesienią zagrali na Great September. Tuż po występie na żywo otrzymali… Propozycję kontraktu! Nie ma się co dziwić - to sceniczne zwierzęta! Koncerty to ich największa siła! Dlatego w najbliższych tygodniach, będzie można ich zobaczyć w:

  • 11.11 - Ostrzeszów - “Domówka”
  • 12.11 - Jarocin + Feel - JOK
  • 18.11 - Kraków - Festiwal “Tak Brzmi Miasto”
  • 01.12 - Tarnobrzeg + Nocny Kochanek - TDK
  • 02.12 - Kielce + Nocny Kochanek - Targi Kielce
  • 08.12 - Pszów + Nocny Kochanek - MOK
  • 09.12 - Krosno + Nocny Kochanek - Rock Iron Club
  • 10.12 - Kraków + Nocny Kochanek - Klub Studio
  • 16.12 - Kraków + Ted Nemeth - Klub Alchemia