Roger Waters walczy z władzami Frankfurtu. Sprawie odwołania koncertu przyjrzy się sąd?

i

Autor: ILYAS TAYFUN SALCI/AFP/East News Roger Waters idzie do sądu w związku z odwołanym koncertem

Roger Waters walczy z władzami Frankfurtu. Sprawie odwołania koncertu przyjrzy się sąd?

2023-03-17 13:19

O Rogerze Watersie nie przestaje być głośno. Kontrowersyjne wypowiedzi artysty doprowadziły nie tylko do zablokowania zakupu kataolgu Pink Floyd, ale także do odwołania kilku jego koncertów na trasie "This is not a drill". Okazuje się, że muzyk postanowił szukać swoich spraw w sądzie, w którym zamierza się spotkać z władzami Frankfurtu.

Roger Waters wciąż szokuje. Muzyk zbulwersował cały świat swoimi wypowiedziami na temat toczącej się za naszą wschodnią granicą rosyjskiej wojny na Ukrainie, popieraniem Putina czy odpowiedzią na władze Rosji, by w ONZ-ecie przemawiać za zakończeniem konfliktu. Były basista Pink Floyd ogłosił przy okazji, że nagrał na nowo klasyczny album The Dark Side of the Moon, a następnie obraził byłych kolegów, Davida Gilmoura i nie żyjącego już Richarda Wrighta. Oczywiście Waters bardzo szybko orzekł, że został źle zrozumiany i wyznał, że jest wielkim fanem gry na gitarze Gilmoura.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Roger Waters będzie się sądził z władzami Frankfurtu?

Muzyk jednak na własnej skórze przekonał się, że trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje słowa. Najpierw jego wywody na temat wojny w Ukrainie doprowadziły do odwołania dwóch koncertów w Polsce, a następnie wypowiedzi na temat Izraela zostały uznane przez władze Frankfurtu za przejaw antysemityzmu, przez co zdecydowały one o odwołaniu występu muzyka w tym mieście. Okazuje się jednak, że tym razem Waters nie zamierza się tak łatwo poddać. 

Menedżerowie artysty postanowili rozstrzygnąć konflikt na drodze prawnej i skierowali sprawę do sądu. Watersa reprezentować będzie kancelaria prawna Hoecker w Kolonii. Zgodnie z opublikowanym przez prawników oświadczeniem, podejmą oni wszystkie konieczne kroki, by doprowadzić do wycofania decyzji o odwołaniu koncertu.

Pink Floyd - co wiesz o jednym z najważniejszych rockowych zespołów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku do składu dołączył David Gilmour?