Rod Stewart odrzuca gigantyczną gażę z Arabii Saudyjskiej. Chodzi o prawa człowieka

i

Autor: Rex Features/East News

Rod Stewart odrzuca gigantyczną gażę z Arabii Saudyjskiej. Chodzi o prawa człowieka

2023-10-17 12:07

Nie od wczoraj wiadomo, że możliwość wystąpienia w takim kraju jak Arabia Saudyjska jest dla muzyka okazją do zarobienia ogromnych pieniędzy. Od kilku lat kraje arabskie starają się ściągać do siebie najpopularniejszych wykonawców. Występowała u nich Mariah Carey, koreańskie BTS, Enrique Iglesias czy The Black Eyed Peas. Nie wszystkim jednak w smak takie, nawet najlepiej opłacane koncerty.

Rod Stewart odmówił występu w Arabii Saudyjskiej z powodu tamtejszej sytuacji w kwestii praw człowieka, praw kobiet, ochrony mniejszości (także seksualnych), a także tłamszenie wolności prasy. Mający 78 lat gwiazdor o pieniądze raczej martwić się nie musi, za to stara się wykorzystać sytuację do zwrócenia uwagi na sytuację w tym kraju.

- Jestem wdzięczny za to, że mogę wybrać odmowę występu w Arabii Saudyjskiej – powiedział w rozmowie z „Daily Mirror” cytowanej przez Ultimate Classic Rock – Tak wielu obywateli ma tam ograniczone wybory… kobiety, społeczność LBGTQ, prasa.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Stewart odrzuca taką ofertę. Gdy zaproszono go na koncert do Kataru, dostał ofertę miliona dolarów za występ. Jednak i tym razem odmówił. Saudyjczycy mieli ponoć zaoferować jeszcze więcej, ale muzyk przekonuje, że nie zamierza przehandlować ideałów za pieniądze. Znamy z historii przykłady gwiazd, które grały dla dyktatorów, jednak Rod Stewart najwyraźniej woli być zapamiętany inaczej. Dobrze, bo na wizerunek pracuje się latami, a traci się go w ciągu chwili.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!