Rod Stewart i Jools Holland

i

Autor: Materiały prasowe

Rod Stewart i Jools Holland w swingującym nastroju. Posłuchaj singla "Almost Like Being In Love"

2023-12-08 11:21

Sir Rod Stewart i Jools Holland wraz z Rhythm & Blues Orchestra prezentują znakomity album "Swing Fever". Składająca się z 13 piosenek płyta, stanowiąca iskrzący hołd dla lat świetności big bandów, ukaże się 23 lutego 2024 roku.

Na wydawnictwo trafią takie klejnoty, jak "Ain't Misbehavin", "Frankie And Johnny", "Sentimental Journey" i "Lullaby Of Broadway" nagrane we własnym studiu Joolsa w Greenwich.

"Swing Fever" to owoc rozmów między Rodem i Joolsem, które rozpoczęły się w czasach pandemii. To również spełnienie marzeń Roda o stworzeniu albumu z piosenkami, które pod wieloma względami były rock'n'rollem swoich czasów.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Nowy singiel

Album "Swing Fever" poprzedza singiel "Almost Like Being In Love", który napisał Frederick Loewe, a rozsławili Frank Sinatra i Nat King Cole.

Materiał na płytę powstał podczas kilkunastu wspólnych sesji, gdzie intymność przestrzeni nagraniowej połączyła się z nieprzemijającą błyskotliwością klasycznych utworów, tworząc zaraźliwe piosenki, którym nie można się oprzeć i które brzmią, jak grane na żywo. Ponieważ tak właśnie było.

Rod Stewart jest jednym z najpopularniejszych artystów, z ponad 250 milionami sprzedanych albumów na całym świecie. Jego charakterystyczny głos, styl i pisanie piosenek przekroczyły wszystkie gatunki muzyki popularnej - od rocka, folku, soulu, R&B, a nawet Great American Songbook - czyniąc go jedną z niewielu gwiazd, które cieszą się topowymi albumami w każdej dekadzie swojej kariery. Stewart zdobył niezliczone nagrody i wyróżnienia, w tym dwukrotnie był wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, był autorem bestsellerów "New York Timesa" i laureatem Grammy, a w 2016 roku oficjalnie stał się Sir Rodem Stewartem, zaraz po tym, jak został pasowany na rycerza w Pałacu Buckingham za zasługi dla muzyki i działalności charytatywnej.

Wśród jego największych hitów znajdują się "Gasoline Alley", "Every Picture Tells a Story", "Mandolin Wind", "You Wear It Well", "The Killing of Georgie", "Tonight's the Night", "You're In My Heart (The Final Acclaim)", "Da Ya Think I'm Sexy?", "Young Turks", "Forever Young", "Hot Legs", "Infatuation", niezapomniane "Maggie May" i wiele innych.