Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (5-9 września)

i

Autor: Screen z YouTube/Ozzy Osbourne Rockowe premiery tygodnia

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (5-9 września)

2022-09-09 15:39

Wrzesień przywitał nas dość ponurą, bo deszczową i chłodną aurą, ale w muzyce rockowej dawno nie było tak dużo słońca i pogody! Mijający tydzień to sporo nowości muzycznych m.in. od Ozzy'ego Osbourne'a, Alter Bridge, Pixies, Lady Pank czy Placebo. Co jeszcze ciekawego wyszło w mijającym tygodniu? Sprawdź!

Pierwszy pełny tydzień września za nami! Choć miesiąc ten nie powitał nas najlepiej, bo dość ponurą, pochmurną, zimą i deszczową aurą, to fani muzyki zdecydowanie mają powody do radości! Za nami tydzień pełen wspaniałych muzycznych premier, wyczekiwanych powrotów, świetnych kawałków, zapowiadających mające się dopiero ukazać wydawnictwa. Choć my skupiamy się na cięższych brzmieniach, to zdecydowanie warty uwagi jest fakt, że w tym tygodniu swój pierwszy od trzech lat singel wydała Björk! Utwór Atopos oficjalnie zapowiedział mający ukazać się już 30 września album Fossora. W piątek 9 września zaś nową płytę wydał Robbie Williams! Na krążek XXV złożyły się nowe aranżacje największych hitów artysty oraz jeden premierowy utwór, Lost

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (5-9 września)

Mijający tydzień obfitował w nowe, wyczekiwane premiery. Swój najnowszy, trzynasty już album studyjny, wydał Ozzy Osbourne, ukazał się także zapowiedziany już kilka miesięcy temu nowy singiel Lady Pank, o niechybnie zbliżających się premierach swoich nowych płyt przypomniały zespoły Pixies Alter Bridge. Nie zabrakło także niespodzianek, jak wyjątkowy cover od Placebo, czy ciężki numer od Nickelback. Na jakie jeszcze premiery w tym tygodniu warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Ozzy Osbourne ft. Eric Clapton - "One of Those Days"

W końcu możemy posłuchać efektu współpracy "Księcia Ciemności" i Claptona. Rzeczywiście jest kontrowersyjnie?

Lady Pank - "Krokodyle tańczą"

Dostępny jest już także, zapowiedziany kilka miesięcy temu, utwór Krokodyle tańczą, do tej pory znany jedynie w wersji akustycznej.

Dezerter - "Śmierdząca rzeczywistość"

W piątek 9 września grupa wydała album 1986, Co będzie jutro?, czyli efekt ostatniej sesji ze Skandalem w roli wokalisty. Taśma leżała 36 lat pośród innych archiwaliów zespołu aż do dziś.

Jimi Hendrix - "I Don't Live Today" (Live at Los Angeles Forum, 4/26/1969)

Już w listopadzie ukaże się nowy album koncertowy legendarnego gitarzysty. Zapowiada go wersja live utworu I Don't Live Today.

Pixies - "Dregs of the Wine"

Hipnotyzujący Dregs of the Wine to trzeci już singiel z nadchodzącego albumu zespołu.

Alter Bridge - "Sin After Sin"

Sin After Sin to najnowszy epicki numer wydany przez kwartet!

Placebo - "Shout"

Jest to cover starego dobrego numeru grupy Tears for fears. W tej najnowszej interpretacji Placebo „Shout” staje się ponurym industrialnym marszem. Biorąc pod uwagę fakt, że oryginalny autor piosenki Roland Orzabal uważa “Shout” za polityczny protest, jest to również odpowiednia kontynuacja najnowszego albumu Placebo “Never Let Me Go”, swoistego komentarza na temat nasycenia technologią, rosnącej nietolerancji i kryzysu klimatycznego.

The Cult - "A Cut Inside”

A Cut Inside to kolejny singiel, zapowiadający najnowszy album The Cult.

Nickelback - "San Quentin"

Dokładnie 7 września Kanadyjczycy z Nickelback ogłosili premierę swojego długo oczekiwanego, nowego albumu Get Rollin’, który ukaże się 18 listopada nakładem firmy BMG. Płyta, promowana singlem San Quentin, który do fanów trafia już dzisiaj, będzie dziesiątym studyjnym dokonaniem grupy i jej pierwszym premierowym materiałem od pięciu lat. Napędzany przyspieszającym tętno rytmem San Quentin to ekscytująca, rockowa przygoda, doskonale reprezentująca brzmieniowo różnorodny i urozmaicony Get Rollin’.

Julian Lennon - "Every Little Moment"

Najnowszy album wydał także Julian Lennon. Zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów Jude jest utwór Every Little Moment.