Rockowe premiery tygodnia

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Chuck Brueckmann/Clara Balzary 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (10-14.10)

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (10-14.10)

2022-10-14 14:53

O mijającym tygodniu można powiedzieć dużo, ale odbywał się on głównie pod hasłem dwóch dużych wydarzeń - wydaniu niepublikowanego dotąd utworu grupy Queen z Freddiem Mercurym na wokalu oraz wielkim powrocie kapeli blink-182, która też zaprezentowała nowy numer! Na jakie premiery mijających dni warto jeszcze zwrócić uwagę?

Mijający tydzień zdecydowanie można określić jako święto dla fanów punk rockowego brzmienia, rodem z lat 90. Powrót w najbardziej klasycznym składzie ogłosiła kapela blink-182, która oficjalnie zapowiedziała stadionową trasę koncertową, na której promować będzie nowy album, który najpewniej ukaże się w przyszłym roku. Panowie z Green Day za to świętują 25-lecie krążka Nimord, którego jubileuszowe wydanie ukaże się 27 stycznia 2023 roku. Projekt promuje demo kawałka You Irritate Me. W czwartek natomiast oddech wstrzymali wszyscy fani Queen - tego dnia ukazał się niewydany wcześniej, pierwszy od ośmiu lat utwór grupy z nieodżałowanym Freddiem Mercurym na wokalu! Face It Alone już zdążył podbić serca słuchaczy na całym świecie!

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (10-14.10)

Piątek 14 października to oczywiście dzień krążkowych premier. Tego dnia światło dzienne ujrzał drugi już w tym roku, także podwójny album Panów z Red Hot Chili Peppers, wielki powrót zaliczyła także formacja Skid Row, z niesamowitym Erikiem Grönwallem na wokalu. Co jeszcze działo się w świecie rockowego grania w mijających dniach?

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Queen - "Face It Alone"

Niepublikowany, pierwszy od ośmiu lat utwór Queen z Freddiem na wokalu. Kompozycja została pierwotnie nagrana podczas historycznych sesji zespołu do albumu The Miracle, które miały miejsce w 1988 roku. 

Blink-182 - "EDGING"

Wielki powrót do punk rockowego grania, rodem z lat 90.!

Red Hot Chili Peppers - "The Drummer"

Panowie nie mają zamiaru zwolnić tempa i wydali drugi już w tym roku, podwójny album, czyli Return of the Dream Canteen.

Alter Bridge - "Fable of the Silent Son"

Tego samego dnia z nowym, niesamowitym albumem powrócił także zespół Alter Bridge, a jego najmocniejszym punktem jest monumentalny utwór Fable of the Silent Son. Na naszej stronie znajdziecie recenzję płyty!

Green Day - "You Irritate Me [DEMO]"

Kapela świętuje 25-lecie jednego ze swoich najbardziej kultowych krążków! Jak brzmi wersja demo You Irritate Me?

Skid Row - "Not Dead Yet"

Ten tydzień należy także do Panów ze Skid Row, którzy prezentują świetne, klasyczne rockowe granie na najnowszym albumie!

Inhaler - "Love Will Get You There”

Irlandzka grupa rockowa Inhaler ogłasza szczegóły swojego nowego albumu „Cuts & Bruises” i prezentuje podnoszący na duchu nowy singiel!

Serj Tankian - "I Spoke Up"

Artysta prezentuje kolejną zapowiedź EP-ki, która ukaże się już za tydzień!

Gojira - "Our Time Is Now"

Nowy numer od zespołu promuje ścieżkę dźwiękową gry NHL 23.

The 1975 - "Oh Caroline"

Nie można zapomnieć o nowym wydawnictwie od The 1975!