Queen - wyczekiwany utwór Face It Alone jest już dostępny! [ODSŁUCH]

i

Autor: Materiały prasowe Nowy utwór grupy Queen!

Queen - wyczekiwany utwór "Face It Alone" jest już dostępny! [ODSŁUCH]

2022-10-13 12:37

Fani legendarnego zespołu Queen czekali na ten dzień od kilku miesięcy, ale czas oczekiwań właśnie się zakończył! W sieci jest już dostępny pierwszy od ośmiu lat premierowy utwór formacji - jak brzmi kompozycja, zatytułowana "Face It Alone"? Nie da się ukryć, że świat przyjął singiel bardzo gorąco - posłuchaj go już teraz!

Na początku czerwca b.r. Brian May Roger Taylor oficjalnie ogłosili, że jeszcze w tym roku, początkowo w grę wchodził wrzesień, na rynku muzycznym ukaże się prawdziwy klejnot. Chodziło o utwór, zatytułowany Face It Alone muzycy zdradzili, że choć początkowo wydawało się, że nagranie jest zbyt zniszczone, aby cokolwiek z nim zrobić, to ostatecznie udało się je odratować i dokładnie w czwartek 13 września w południe kompozycja została wydana! Face It Alone miał swoją ekskluzywną premierę na antenie stacji BBC Radio 2.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Queen - wyczekiwany utwór "Face It Alone" jest już dostępny! [ODSŁUCH]

Brian May i Roger Taylor byli gośćmi audycji, prowadzonej przez Kena Bruce'a, gdzie zaprosili wszystkich fanów formacji na premierę. Utwór Face It Alone to pierwsza nowa kompozycja zespołu, w której na wokalu słychać jedynego Freddy'ego Mercury'ego, od 2014 roku, a więc od premiery albumu Queen Forever, na którym znalazły się trzy wcześniej niepublikowane numery. Face It Alone powstało w 1998, w trakcie sesji nagraniowej do albumu The Miracle, który ukazał się rok później. Był to niezwykle płodny okres dla zespołu. W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie Face It Alone. Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję „The Miracle”. Posłuchaj kompozycji poniżej!

Queen wyda nowy boks!

Już 18 listopada singiel będzie dostępny na siedmiocalowym singlu. Również 18 listopada do sprzedaży trafi 8-płytowy boks Queen The Miracle Collector’s Edition, na który składać się będzie nagranie albumu z 1989 z oryginalnych taśm LP, The Miracle Sessions CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator. Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.