Audioslave - kultowy numer grupy z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube!

i

Autor: Screen z YouTube/Audioslave Wielki sukces Audioslave!

Audioslave - kultowy numer grupy z MILIARDEM wyświetleń w serwisie YouTube!

2022-10-13 10:01

Wielki sukces zespołu Audioslave! Serwis YouTube właśnie ogłosił, że kultowy numer formacji dołączył do słynnego "Klubu Miliarda Odtworzeń"! Na to zapowiadało się już od dłuższego czasu, ponieważ kawałek "Like A Stone", bo to o niego chodzi, jest jednym z najczęściej odtwarzanych rockowych utworów w tym serwisie.

Kolejny rockowy kawałek dołączył do słynnego "Klubu Miliarda Odtworzeń"! W środę 12 października serwis YouTube oficjalnie poinformował, że tym razem magiczną barierę przekroczył kultowy numer grupy Audioslave - mowa oczywiście o Like A Stone! Na ten moment zapowiadało się już od dłuższego czasu, ponieważ singiel ten znajduje się na playliście najchętniej odtwarzanych na YouTubie rockowych utworów! W ten oto sposób formacja dołączyła do zaszczytnego grona, w którym znajdują się już m.in. Guns N' Roses Sweet Child O' Mine November Rain, Queen z legendarnym Bohemian Rhapsody, Linkin Park i ich Numb In The End, System of a Down Chop Suey!, Nirvana Smells Like Teen Spirit, AC/DC Thunderstruck, It's My Life grupy Bon Jovi i legendarne Nothing Else Matters Metalliki. 

Audioslave i sukces "Like A Stone"

Zespół Audioslave został założony w Kalifornii w 2001 roku po pierwszym rozpadzie grupy Rage Against the Machine. Utworzyli go gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford, perkusista Brad Wilk, a skład uzupełnił Chris Cornell. Pierwszy album formacji, zatytułowany po prostu Audioslave ukazał się w 2002 roku, a drugim promującym go singlem został właśnie utwór Like A Stone. Numer do dziś wskazywany jest jako jeden z najlepszych alternatywnych kawałków lat 2000. Opowiada on historię starszego mężczyzny, siedzącego samotnie w swoim domu, który czeka na śmierć, dzięki czemu będzie mógł dołączyć do reszty członków swojej rodziny. Początkowo sądzono, że Cornell napisał tekst z myślą o zmarłym w kwietniu 2002 roku Layne Staley'u, wokaliście grupy Alice in Chains, jednak Chris zdementował te domysły. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku