Rock & Roll Hall of Fame będzie transmitowane na żywo! Gdzie i jak obejrzeć w Polsce? Kto wystąpi?

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. GordonMakryllos Rock & Roll Hall of Fame - kiedy i jak oglądać, występujący

Rock & Roll Hall of Fame będzie transmitowane na żywo! Gdzie i jak obejrzeć w Polsce? Kto wystąpi?

2023-11-02 11:00

Wielka ceremonia włączenia tegorocznych wyróżnionych do słynnego Rock & Roll Hall of Fame za pasem! Wydarzenie odbędzie się już w piątek 3 listopada i będzie transmitowane na żywo dla publiczności z całego świata. Ma to miejsce co roku, teraz jednak pewne szczegóły ulegają zmianie - w jaki sposób i o której oglądać galę w Polsce?

Dokładnie 1 dnia lutego dyrektorzy słynnego muzeum Rock & Roll Hall of Fame ogłosili listę artystów, artystek i zespołów, którzy powalczyli o włączenie do słynnej "hali sław" w tegorocznej edycji. Przez kilka tygodni trwało głosowanie fanów, które wygrali George Michael, Cyndi Lauper, Warren Zevon, Iron Maiden i Soundgarden. Krótko po ogłoszeniu tych wyników poznaliśmy nazwiska tych, którzy, łączonymi głosami Internautów i członków R&RHOF, oficjalnie zasilą grono włączonych. Te nie do końca pokryły się z wizją fanów i tak oto siódemkę wyróżnionych utworzyli Kate Bush, Sheryl Crow, Rage Against The Machine, Willie Nelson, Missy Elliott, George Michael i The Spinners .

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Rock & Roll Hall of Fame 2023 - gdzie i o której oglądać w Polsce?

Tegoroczna gala za pasem! Ceremonia odbędzie się już 3 listopada w Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku. Tradycyjnie, jak co roku, całość będzie transmitowana na żywo - nowość dotyczy jednak faktu, iż w tym roku po raz pierwszy odpowiadać będzie za to platforma Disney+, a nie jak miało to miejsce do tej pory HBO. Gala rozpocznie się o godzinie 8:00 wieczorem czasu wschodniego. Oznacza to, że Polacy chcący śledzić wydarzenie na żywo, muszą włączyć swoje konta na Disney+ o godzinie 1:00 w sobotę 4 listopada. Wiadomo także, że kolejno ceremonia zostanie odpowiednio skrócona i przeznaczona do tradycyjnej, wielokrotnej transmisji.

Kto wystąpi na tegorocznym Rock & Roll Hall of Fame?

A czyje występy będziemy mogli oglądać? Do tej pory potwierdzono pokaz Olivii Rodrigo, która ma zaśpiewać ze swoim "muzycznym bohaterem". Choć mówi się, że gwiazda pojawi się w duecie z Sheryl Crow, to sporo jest też plotek, jakby miała ona dać wspólny set z Panami z Rage Against the Machine, których to Olivia jest wielką fanką i którzy inspirowali ją w pracach nad albumem GUTSCo najlepsze jednak, nie wiadomo, czy formacja w ogóle pojawi się na ceremonii - do tej pory nie potwierdzono udziału ani jej, ani chociażby Kate Bush, która nawet nie występuje od prawie dziesięciu lat. W gronie potwierdzonych na chwilę obecną wykonawców i wykonawczyń znajdują się za to m.in.: Elton John, Stevie Nicks, St. Vincent, Brandi Carlile, Common, Ice-T, LL Cool J, Miguel, Queen Latifah, Sia, Chris Stapleton, Dave Matthews, Carrie Underwood, Adam Levine, HER i New Edition.