Olivia Rodrigo o zespole, który zainspirował jej nowy album. Formacja za chwilę dołączy do Rock & Roll Hall of Fame!

i

Autor: Materiały prasowe Olivia Rodrigo jest fanką TEGO legendarnego zespołu!

Olivia Rodrigo o zespole, który zainspirował jej nowy album. Formacja za chwilę dołączy do Rock & Roll Hall of Fame!

2023-09-14 12:27

Olivia Rodgrigo wydała w piątek 8 września swój drugi album studyjny. Choć wydawało się, że młodą artystkę można jednoznacznie zakwalifikować jako wykonawczynię pop, to krążkiem "GUTS" udowodniła ona, że nie jest to wcale takie oczywiste. Płyta jest mocno gitarowa i przepełniona wściekłością - wokalistka zdradziła, który zespół inspirował ją przy pracach.

Olivia Rodrigo pojawiła się na światowym rynku muzycznym w 2021 roku i już swoim debiutanckim singlem wzbudziła niemałą sensację. W styczniu dwa lata temu ukazał się numer drivers licence, który osiągnął ogromny sukces komercyjny i bił rekordy popularności w streamingu. Numer zapowiedział pierwszy album Olivii - krążek został zatytułowany SOUR i ukazał się w maju 2021 roku. Już on wyraźnie pokazał, że brzmienie Olivii nie jest wcale takie oczywiste i chętnie sięga ona do gitarowych brzmień, rodem z początków lat 2000. 

Swoją mocniejszą i bardziej wściekłą strone, Rodrigo pokazała na swoim najnowszym krążku. Mowa o wydanym 8 września albumie GUTS, który śmiało określić można jako pop punkowy i alt rockowy. Olivia miała określone inspiracje w trakcie nagrań i teraz o nich opowiedziała.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Rage Agains the Machine jako inspiracja dla krążka "GUTS"!

W ramach promocji nowej płyty, Olivia udzieliła obszernego wywiadu i pojawiła się na okładce najnowszego numeru magazynu "Rolling Stone". To właśnie w ramach tej rozmowy gwiazda zdradziła, że jedną z największych inspiracji dla niej podczas prac nad GUTS był zespół Rage Against the Machine! 

Wokalistka wprost określiła formację jako "jej obecnie ulubiony zespół", którego bardzo dużo słuchała w ostatnich miesiącach. Brzmienie RATM miało szczególnie wpłynąć na kawałek All-American Bitch, czyli ten, który otwiera cały album. Olivia mówi także, że niesamowicie się cieszy, że zespół zostanie w tym roku wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame i wyraża ogromny żal, że nie będzie mogła być na miejscu.

To obecnie mój ulubiony zespół. Słuchałam go w kółko w drodze do i ze studia. Tak bardzo chcę iść do Rock Hall of Fame, gdy będą tam wprowadzani, ale wiem, że nie dam rady. Dosłownie będę z tego powodu wyć - powiedziała Olivia w wywiadzie.