Robert Smith protestuje przeciwko opłatom serwisowym za zakup biletów na koncerty The Cure w USA. Fani dostaną zwrot pieniędzy!

i

Autor: Mairo Cinquetti/SOPA Images/Shutterstock/Rex Features/East News Robert Smith zainterweniował w sprawie kosztów biletów na koncerty The Cure w USA

Robert Smith protestuje przeciwko opłatom serwisowym za zakup biletów na koncerty The Cure w USA. Fani dostaną zwrot pieniędzy!

2023-03-20 13:36

Kilka dni temu zespół The Cure ogłosił wyczekiwaną trasę po Ameryce Północnej. Uradowani fani ruszyli po kupno biletów, zaskoczyła ich jednak... cena. Okazuje się, że koszta dodatkowe w niektórych przypadkach przekroczyły cenę samych wejściówek. W sprawie postanowił zainterweniować sam Robert Smith i przyniosło to skutek!

Na początku marca zespół The Cure ogłosił wyczekiwaną przez fanów trasę koncertową po Ameryce Północnej. Uradowani wielbiciele legendarnej formacji ruszyli na zakup wejściówek, w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży w środę 15 marca. Niestety, czekała ich niemiła niespodzianka. W ramach organizacji pokazów, grupa połączyła siły z Ticketmasterem, by uniknąć przekazu biletów przez nielegalnych pośredników po zawyżonej cenie. Okazało się jednak, że w części przypadków wartość opłat dodatkowych... przekroczyła cenę biletu! Wielbiciele The Cure wyrazili swoje oburzenie za pośrednictwem social mediów. Na ich głosy nie pozostał głuchy Robert Smith.

ESKA ROCK mówi o miłości. Dobrze Rockuje #7

Robert Smith wstawił się za fanami w sprawie cen biletów

Muzyk zdecydował się zainterweniować w sprawie bezpośrednio u sprzedawcy. Wokalista nie ukrywał, że cała sytuacja mocno zniechęciła go do przyszłej ewentualnej współpracy z Ticketmasterem, udało mu się jednak wypracować rozwiązanie, które z pewnością zadowoli fanów. Robert przekazał, że sprzedawca zobowiązał się do zwrotu części opłat, w wysokości 10 dolarów dla zweryfikowanych kont, które zakupiły bilety w najniższej z oferowanych cen i pięć dolarów dla osób, które zakupiły inne typy wejściówek. Artysta zaznaczył, że zwrot pieniędzy powinien się dokonać automatycznie.