Yes odwołuje trasę po Europie, w tym koncert w Polsce! Trasa została ogłoszona w… 2019 roku!

i

Autor: GERARD/REPORTER Yes odwołuje trasę. Dlaczego?

Yes odwołuje trasę po Europie, w tym koncert w Polsce! Trasa została ogłoszona w… 2019 roku!

2023-03-20 9:58

Z dnia na dzień już od dobrych kilku miesięcy, organizatorzy koncertów ogłaszają coraz to nowe występy największych gwiazd muzyki w naszym kraju. Niestety, nie wszystkie dochodzą do skutku. Od kilku już lat rodzimi fani czekają na występ legendarnej formacji Yes. Zespół poinformował jednak, że zmuszony jest odwołać trasę po Europie i Wielkiej Brytanii.

Yes to jedna z najsłynniejszych formacji, grających rocka progresywnego, w historii. Zespół powstał w Londynie w 1968 roku, a założyli go Jon Anderson, Chris Squire, Peter Banks, Tony Kaye, i Bill Bruford. W trakcie tych wszystkich lat grupa przechodziła liczne zmiany składu - od lutego 2023 roku w zespół tworzą gitarzysta Steve Howe , klawiszowiec Geoff Downes , basista Billy Sherwood , wokalista Jon Davison i perkusista Jay Schellen. Formacja ma na koncie dwadzieścia dwa albumy, a już w maju światło dzienne ujrzy najnowszy, projekt, zatytułowany Mirror to the Sky. 

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Yes przekłada trasę koncertową!

Już w 2019 roku zespół ogłosił światową trasę koncertową, w ramach której miał także zawitać do Polski. Niestety, z powodu ograniczeń, związanych z pandemią COVID-19, koncert został przełożony, najpierw na 2021, następnie na 2022, aż w końcu na 2023 rok. Zespół miał w końcu zawitać do naszego kraju na dwa koncerty w maju, niestety, nie mamy dobrych informacji dla osób, które liczyły na to, że w końcu uda im się zobaczyć Yes na żywo. Za pośrednictwem swoich social mediów zespół poinformował, że jest zmuszony odwołać trasę po Europie i Wielkiej Brytanii. Dlaczego?

Dlaczego zespół Yes odwołał trasę?

Jako powód grupa podała kwestie związane z ubezpieczeniem. W oświadczeniu zespół napisał, że pakiet, wykupiony przed wybuchem pandemii i przed wojną w Ukrainie przestał obowiązywać, a nikt nie chce ryzykować i podróżować bez ubezpieczenia, gdyż to zostało wycofane do 2024 roku. Formacja napisała, że zyskała zapewnienie, że w 2024 roku nic nie stanie na przeszkodzie, by zagrała wyczekiwane koncerty na terenie Europy i Wielkiej Brytanii.