Rob Halford zwrócił się do Josha Kiszki. Co ma do przekazania wokaliście Grety Van Fleet?

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/Nicky Nelson / WENN.com/agefotostock/East News Rob Halford reaguje na coming out Josha Kiszki (Greta Van Fleet)

Rob Halford zwrócił się do Josha Kiszki. Co ma do przekazania wokaliście Grety Van Fleet?

2023-06-22 14:01

Josh Kiszka, współzałożyciel i wokalista zespołu Greta Van Fleet, zdecydował się na bardzo ważne wyznanie. Muzyk dokonał coming outu i ujawnił się jako członek społeczności LGBTQIA+. Na świadectwo młodego artysty zdecydował się zareagować Rob Halford, który postanowił wesprzeć młodszego kolegę po fachu.

Już za niespełna miesiąc na rynku ukaże się najnowszy album zespołu Greta Van Fleet. Mowa o krążku Starcatcher, który do tej pory promują już trzy single, w tym świetnie przyjęty, klimatyczny Meeting the Master. Na kilka tygodni przed premierą, w centrum zainteresowania znalazł się wokalista grupy, Josh Kiszka. Zamieścił on w swoich social mediów wpis, w którym określił się jako dumnego członka społeczności LGBTQIA+, dodając, że od ośmiu lat pozostaje w związku z osobą tej samej płci. Josh w ten sposób postanowił wesprzeć swoich fanów, w których bezpośrednio uderzają kolejne ustawy, przyjmowane przez władze stanu Tennessee, których głównym założeniem jest ograniczanie praw społeczności LGBTQIA+.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Rob Halford wspiera wokalistę Grety Van Fleet!

Nie trzeba było długo czekać na reakcję, chyba najsłynniejszego geja świata metalu - Roba Halforda. Wokalista zespołu Judas Priest zdecydował się na coming out w 1998 roku, w swojej autobiografii przyznał także, iż konieczność ukrywania swojej orientacji w zdominowanym przez postać męskiego macho świecie rocka i metalu doprowadziła go do depresji i prób samobójczych. Obecnie Rob chętnie i często wypowiada się odnośnie kwestii, dotyczących społeczności LGBTQIA+ i apeluje o konieczność uszanowania jej praw.

Nikogo więc nie powinno dziwić, że Rob skomentował wpis Josha. Halford napisał bardzo krótko, jakże jednak wymowne słowa, "Kocham cię, Josh" i dodał kilka emotek. Fani bardzo szybko zwrócili uwagę na tę konkretną reakcję, a wpisy z nią zdobywają coraz większą popularność na Twitterze.