Wokalista Grety Van Fleet dokonał coming outu! Josh Kiszka z ważnymi słowami do fanów

i

Autor: KYLE GRILLOT/AFP/EAST NEWS Coming Out Josha Kiszki z zespołu Greta Van Fleet

Wokalista Grety Van Fleet dokonał coming outu! Josh Kiszka z ważnym przekazem do fanów

2023-06-21 9:48

Zespół Greta Van Fleet przygotowuje się do wydania nowego, trzeciego już albumu studyjnego. Wydawnictwo zostało zatytułowane "Starcatcher" i ukaże się już 21 lipca. Nim jednak do tego dojdzie, na bardzo ważne wyznanie zdecydował się wokalista formacji, Josh Kiszka. Zbiegło się ono z obchodzonym obecnie na świecie miesiącem dumy.

W ubiegłym roku minęło dziesięć lat, od momentu pojawienia się na rynku muzycznym zespołu Greta Van Fleet. Cały świat usłyszał o formacji pięć lat później, gdy ta wydała swój debiutancki singiel, Highway Tune. Numer wzbudził powszechne zainteresowanie, przede wszystkim ze względu na brzmienie, wprost nawiązujące do klasycznego rocka, rodem z lat 70. i wokal Josha Kiszki, do złudzenia przypominający głos Roberta Planta. Obecnie formacja ma już na koncie dwie EP-ki, dwa pełnoprawne albumy i cztery nominacje do nagrody Grammy, w tym jedną wygraną. Już 21 lipca natomiast światło dzienne ujrzy kolejna płyta grupy - projekt Starcatcher promowany jest już trzema singlami: Meeting the Master, Sacred the Thread Farewell for Now. 

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Coming out Josha Kiszki

Czerwiec to dla społeczności LGBTQIA+ na całym świecie tzw. "miesiąc dumy". To właśnie w tym czasie Josh Kiszka zdecydował się dokonać coming outu! Wokalista zamieścił w swoich social mediach obszerny wpis, w którym napisał, iż od ośmiu lat jest w związku z osobą tej samej płci i choć do tej pory była to kwestia, o której wiedziała tylko jego rodzina i przyjaciele, to zdecydował się na publiczne wyznanie. Wszystko to jako odpowiedź na działania władz stanu Tennessee, które od kilku miesięcy zatwierdzają kolejne ustawy, które wprost uderzają w prawa społeczności LGBTQIA+. Pełny wpis Josha poniżej.