Rezydencja U2 w Las Vegas. KOSMICZNIE drogi obiekt

i

Autor: PUNIT PARANJPE/AFP/East News Koszty występów U2 w Las Vegas

Rezydencja U2 w Las Vegas. Kontrowersje i KOSMICZNE koszty budowy obiektu!

2023-05-15 11:25

Już we wrześniu zespół U2 rozpocznie swoją rezydenturę w Las Vegas. Formacja otworzy zupełnie nowy obiekt, MSG Sphere, który stanie się najdroższym budynkiem rozrywkowym i hotelem w tym miejscu. Choć koszty jego powstania od samego początku były wysokie, to na niedługo przed otwarciem okazuje się, że są one dużo, dużo większe, niż pierwotnie szacowano.

W połowie lutego zespół U2 oficjalnie potwierdził, że na jesieni tego roku wystartuje z wyjątkową rezydenturą na terenie Las Vegas. Na U2:UV Achtung Baby Live at The Sphere zespół zaprezentuje w całości jeden ze swoich najbardziej kultowych albumów. Bono, The Edge i Adam potwierdzili równocześnie, że w całym projekcie udziału nie weźmie perkusista, Larry Mullen Jr. Grupa wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że na koncertach zastępować go będzie Bram van den Berg, perkusista holenderskiego zespołu Krezip. Irlandzka formacja swoim pierwszym występem, który odbędzie się 29 września, dokona uroczystego otwarcia całego luksusowego obiektu. Niestety, pojawiają się wokół niego kontrowersje.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

U2 występować będzie w KOSMICZNIE drogim obiekcie!

MSG Spher już cieszy się mianem najdroższego obiektu rozrywkowego, jaki funkcjonować będzie na terenie stanu Nevada. Początkowo szacowano, że koszty budowy wynosić będą, i tak zawrotne, 1,8 miliarda dolarów. Niestety, pandemia COVID-19 opóźniła prace, przyczyniając się do problemów z dostawą koniecznych materiałów - już w grudniu 2022 roku wiadomo było, że rachunek kosztów wzrósł do 2,1 miliarda dolarów. Wszystko to doprowadziło do kontrowersji i otwartej krytyki inwestorów, za ich niedokładne doszacowanie kosztów budowy, pojawiły się także pytania, czy obiekt będzie w stanie zarobić sam na siebie. Dyrektor finansowy MSG Spher, David Brynes, wskazuje jednak, że obiekt już ma podpisane umowy z licznymi reklamodawcami, a zgłaszają się kolejni. Brynes zaznacza przy tym, że budynek ten stanie się z pewnością jednym z głównych punktów organizacji wydarzeń, w tym koncertów, w związku z czym uważa, że ten będzie w stanie zarabiać wystarczająco dużo z samej sprzedaży biletów. 

U2 początkowo miał wystąpić w MSG Spher z siedemnastoma koncertami, wiadomo już, że grupa zdecydowała się dodać do swojego terminarza kolejne osiem koncertów.