The Edge: Mamy sporo dobra w przygotowaniu. Szykuje się nowy album U2?

i

Autor: Julie Edwards/LFI/Avalon/Photoshot/East News The Edge kolejny raz porusza temat nowego albumu U2

The Edge: "Mamy sporo dobra w przygotowaniu". Szykuje się nowy album U2?

2023-05-09 12:39

Zespół U2 jest świeżo po premierze swojego wyjątkowego projektu. Na "Songs of Surrender" trafiły nowe wersje najsłynniejszych kompozycji z całej kariery formacji. Jeszcze przed premierą tego wydawnictwa The Edge dawał do zrozumienia, że grupa równocześnie pracowała nad regularnym albumem. Czyżby jego premiera była bliżej, niż się nam wydaje?

Zespół U2 przez lata kariery zasłużył sobie na miano prawdziwej muzycznej legendy. Formacja jest obecna na rynku od prawie pięćdziesięciu lat, ma na koncie czternaście regularnych albumów studyjnych, w tym uchodzące za kultowe War, The Joshua Tree, Achtung Baby, Zooropa, Pop czy All That You Can't Leave Behind. Duży wpływ na to miały także monumentalne trasy koncertowe formacji, a także fakt, że nigdy nie ukrywał on swojego społeczno-politycznego zaangażowania. Formacja powróciła w marcu tego roku po sześciu latach z wyjątkowym projektem Songs of Surrender. Na wydawnictwo złożyło się czterdzieści nagranych na nowo w akustycznym wydaniu mniej i bardziej znanych utworów z repertuaru U2. Sam album uzyskał mieszane opinie, a fani nie ukrywają, że liczą jednak na wydanie w całości premierowego materiału.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

The Edge znów mówi o nowym albumie U2

Jeszcze przed premierą Songs of Surrender, The Edge mówił, że zespół pracował równolegle nad regularną płytą, na której nie zabraknie dobrych, gitarowych brzmień. Muzyk udzielił wywiadu magazynowi "Guitar Player", w którym ponownie poruszył temat ewentualnego wydawnictwa. Gitarzysta powiedział, że okres kwarantanny skłonił go do ponownego chwycenia za gitarę i nagrywania muzyki, w której ten instrument odgrywa główną rolę. Choć na chwilę obecną The Edge określa ten materiał mianem 'prototypu", to nie ukrywa, że ma on szansę przerodzić się w coś większego. Gitarzysta powiedział, że U2 ma obecnie w przygotowaniu bardzo dużo świetnych rzeczy. Wygląda na to, że trzeba pozostać czujnym i czujną i czekać na nowy album U2!

Znam na to odpowiedź. Dużo pracowałem nad nową muzyką gitarową i jestem tym bardzo podekscytowany. Na etapie prototypu… kto wie? Ale odpowiedź na pytanie brzmi „tak”. Po raz pierwszy od jakiegoś czasu znów jestem bardzo podekscytowany gitarą elektryczną. Może ma to coś wspólnego z zamknięciem, czasem na robienie zbyt wiele. Dla mnie to była taka kreatywna okazja. Mamy w przygotowaniu wiele świetnego materiału - powiedział The Edge w wywiadzie.