Red Hot Chili Peppers i Tippa My Tongue! Najnowszy singiel i klip kapeli to totalna psychodelia!

i

Autor: Screen z YouTube/Red Hot Chili Peppers Totalny odlot w nowym klipie Red Hot Chili Peppers!

Red Hot Chili Peppers i "Tippa My Tongue"! Najnowszy singiel i klip kapeli to totalna psychodelia!

2022-08-19 10:12

Już w październiku ukaże się drugi w tym roku podwójny album od Panów z Red Hot Chili Peppers! W sieci zadebiutował już pierwszy singiel promujący wydawnictwo. Numer “Tippa My Tongue” to prawdziwy pokaz niesamowitego klimatu zespołu, łączący brzmienie funk i psychodelii. Do kawałka powstał też szalony klip!

Panowie z Red Hot Chili Peppers mają za sobą bardzo pracowity okres, a przed nimi nie mniej wymagające miesiące! 1 kwietnia ukazał się pierwszy od sześciu lat album grupy, na którym ta ponownie połączyła siły z producentem Rickiem Rubinem. Unlimited Love to także powrót do składu uwielbianego przez fanów gitarzysty Johna Frusciante. Krążek osiągnął ogromny sukces i dotarł na szczyty najważniejszych światowych list przebojów, a krytycy wróżą grupie sporo nominacji do nagrody Grammy. Unlimited Love to jednak nie wszystko! Już w październiku ukaże się drugi w tym roku, także podwójny album, zatytułowany Return of the Dream Canteen. W piątek 19 sierpnia ukazał się pierwszy promujący go singiel!

Majka Jeżowska wspomina występ na Pol’and’Rock Festival i lekcje z Nergalem

Totalna psychodelia w najnowszym klipie Red Hot Chili Peppers!

Na pierwszy singiel wybrany został szybko wpadający w ucho, łączący brzmienie funku i psychodelii z wyrazistą gitarą i basem i charakterystycznym rap-rockowym wokalem, numer Tippa My Tongue! Do kawałka powstał też utrzymany w klimacie psychodelicznego doświadczenia klip, za reżyserię którego odpowiada Malia James. Kompozycja ta natychmiast kojarzy się z brzmieniem najlepszych albumów grupy z Blood Sugar Sex Magik i Stadium Arcadium na czele, teledysk za to może przywołać na myśl wideo do The Zephyr Song - sprawdź go poniżej!

Return of the Dream Canteen - szczegóły albumu

Return of the Dream Canteen ukaże się dokładnie 14 października b.r. Na album złoży się w sumie aż siedemnaście utworów, które powstały podczas tej samej sesji nagraniowej co numery, które trafiły na Unlimited Love.