Rancid

i

Autor: Materiały prasowe

Rancid w Polsce 2023 - BILETY, DATA, MIEJSCE koncertu amerykańskiego zespołu punkrockowego

2023-06-02 12:10

"Rancid" to angielski przymiotnik oznaczający dokładnie tyle co: zjełczały. Zdecydowanie nie można tego powiedzieć o muzyce kapeli, która od trzydziestu lat skutecznie zamyka usta wszystkim, którzy powtarzają zwietrzałe kłamstwo, że punk rock umarł. Nie tylko zamyka usta, ale i wybija zęby. Nie możemy się doczekać ich koncertu w Polsce.

Czy wiedzieliście, że w Rancid na gitarze zagrał kiedyś Billie Joe Armstrong z Green Day? Albo, że współpracowali z Larsem Frederiksenem z UK Subs? Albo, że nagrali piosenkę na temat stanu wojennego w Polsce? Jeśli te wszystkie fakty nie były Wam znane, to czas najwyższy zapoznać się z biografią tego zespołu i koniecznie posłuchać, najlepiej na żywo. Ich mieszanka ska, reagge i hardcore punka wciąż pozostaje wyjątkowo świeża, choć wielu mówiło, że to gatunki, które dawno wyczerpały swoją formułę. Jak widać po zapełnionych klubach na występach Rancid, mylą się.

Def Leppard zaprasza na koncert w Polsce! / Eska Rock

Rancid wystąpi 06.06.2023 na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Bilety można nabyć w serwisach Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl, Ticketmaster Polska oraz u organizatora koncertu, Winiary Bookings.

Oprócz Rancid na scenie pojawią się goście: hardocore'owy The Bronx oraz street punkowy Grade 2. Warto zobaczyć oba. Pierwszy to nowojorskie uderzenie, w którym bębni Joey Castillo, znany z Queens of the Stone Age oraz Danzig. Drugi natomiast to brytyjski sznyt z wyspy Wight. Są najmłodsi w zestawieniu, ale nie brakuje im doświadczenia. Zjeździli już w trasach USA, Kanadę i Europę.