Mundur i rock? Niełatwe relacje. 6 rockowych kawałków o mundurowych

i

Autor: Pixabay

Mundur i rock? Niełatwe relacje. 6 rockowych kawałków o mundurowych

2022-12-13 11:32

Patrząc na historię rocka, jego związek ze służbami mundurowymi jest niezaprzeczalny, choć nie zawsze opierał się na sympatii i szacunku. Raczej w drugą stronę: punkowcy policji i wojska nigdy nie lubili, hippisi sprzeciwiali się każdej służbie i państwu jako organizacji. Z drugej strony nie brakuje zespołów śpiewających o wojnach, trudnym losie weteranów i służbie innym.

Wielkie festiwale muzyczne to najlepszy przykład tego jak bardzo potrzebne są służby, by celebrowanie naszej ukochanej muzyki było bezpieczne. Przy tak wielkich imprezach zagrożeń dla bezpieczeństwa jest naprawdę wiele i ich organizacja zawsze wymaga koordynacji i porozumienia z policją i strażą pożarną. A co z wojskiem? Niejeden zespół poruszał problemy weteranów, albo odnosił się do wojennego koszmaru oczami żołnierzy.

No dobra, ale tak zupełnie na serio? Nie jest łatwo znaleźć piosenki rockowe, które pozytywnie odnoszą się do działań policji i innych pilnujących porządku służb. Dlatego ruszyliśmy na poszukiwanie. Piosenek negatywnie oceniających pracę policji i straży miejskiej tutaj nie wstawiamy, bo byłoby to zbyt proste, a my lubimy wyzwania.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK