Rammstein - Zeit: data premiery, cena i inne szczegóły nowego albumu zespołu

i

Autor: Matriały prasowe

Rammstein - Zeit: data premiery, cena i inne szczegóły nowego albumu zespołu

2022-03-11 9:09

Na nowy album zespołu Rammstein, czekają fani na całym świecie i cała branża muzyczna, która zastanawia się, co tym razem wymyśli szóstka Niemców. Ujawniono wszystkie szczegóły krążka 'Zeit', którego premiera dosłownie za chwilę.

Na pierwszy singiel grupa wybrała epicką balladę, a zarazem tytułową piosenkę. Utwór 'Zeit', niesiony charakterystycznym barytonem Tilla Lindemanna i fortepianową aranżacją, traktuje o naszej śmiertelności i tych cennych, ulotnych chwilach szczęścia. – Czasie, proszę, nawet nie drgnij – śpiewa wokalista. Równo z premierą singla, dowiedzieliśmy się wszystkiego o płycie, której tytuł to również 'Zeit'.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Rammstein - Zeit: co wiemy o nowym albumie? Wszystkie szczegóły ujawnione

Singiel 'Zeit', dostępny w różnych formatach, zawiera trzy różne wersje piosenki. Poza podstawową, fani otrzymują również klimatyczną, neoklasycystyczną interpretację z aranżacjami Ólafura Arnaldsa oraz remiks, który przygotował specjalizujący się w brzmieniach electro producent Robot Koch.

Nad 11 utworami, które wypełnią album, artyści pracowali przez ostatnie dwa lata. Za okładkę 'Zeit' odpowiada popularny rockowy muzyk i ceniony fotograf, Bryan Adams. Sesja zdjęciowa odbyła się na schodach budynku Trudelturm, w berlińskim parku aerodynamicznym.

Album 'Zeit', którego premierę wyznaczono na 29 kwietnia 2022, dostępny będzie w różnych formatach:

  • CD w digipaku z 20-stronicową książeczką,
  • specjalna edycja CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką,
  • podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką,
  • wersja cyfrowa

Cena krążka jest zależna od sklepu, jednak średnio za winyl trzeba zapłacić około 250 zł, a płyta to koszt 150 zł. W ramach promocji, Rammstein wyruszy w trasę koncertową, która obejmie Polskę. 16 lipca 2022 roku niemiecki zespół zagra na PGE Narodowym. Warto też dodać, że dla klientów Amazon, album pojawi się w specjalnej edycji, na kolorowych winylach.

Ostatnim krążkiem zespołu, jest album z zapałką na okładce, który pojawił się w 2019 roku.

Till Lindemann - tak zmieniał się wokalista Rammstein na przestrzeni lat