Rammstein zapowiedział rocznicową edycję albumu Sehnsucht! Zobacz archiwalne nagranie zespołu!

i

Autor: Materiały prasowe Rammstein z niespodzianką dla fanów!

Rammstein zapowiedział rocznicową edycję albumu "Sehnsucht"! Znana jest data premiery wydawnictwa

2023-04-18 12:11

W weekend w social mediach Rammsteina pojawiło się krótkie wideo, przedstawiające okładki legendarnego albumu "Sehnsucht". Fani natychmiast zaczęli podejrzewać, że chodzi o wydanie specjalne płyty. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony grupy - Rammstein zapowiedział wydawnictwo "Sehnsucht Anniversary Edition"!

22 sierpnia 1997 roku zespół Rammstein wydał swój drugi album studyjny. Wydawnictwo zostało zatytułowane Sehnsucht (pol. "tęsknota") i udało mu się osiągnąć bardzo duży sukces komercyjny na całym świecie. Płyta dotarła na szczyty list przebojów w Niemczech i Austrii, była także pierwszą w karierze grupy, która została zauważona w Stanach Zjednoczonych. Krążek dotarł do 45. miejsca tamtejszej listy Billboard 200, jest także jedynym w całości niemieckojęzycznym albumem, który pokrył się w USA platyną. Bardzo duży wpływ na sukces albumu miały utwory, które dziś już są częścią kanonu Rammsteina: Du Hast, Engel Bück dich. Album wyróżnia także fakt, iż ma on w sumie sześć okładek, a każda przedstawia danego członka zespołu z zabytkowym instrumentem medycznym na twarzy. 

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Rammstein z niespodzianką dla fanów!

W 2022 roku minęło więc 25 lat od premiery albumu, zespół jednak nie zdecydował się na świętowanie tego jubileuszu. Wygląda na to, że zmieni się to już niedługo! W weekend w social mediach zespołu pojawiło się krótkie wideo, przedstawiające zbiór okładek Sehnsucht, nie zawierało jednak ono żadnego podpisu. Dopiero drugi filmik, archiwalne nagranie z próby zespołu, wykonującego klasyk Engel, zdradza, że w drodze jest edycja specjalna kultowego albumu! Projekt ujrzy światło dzienne pod nazwą Sehnsucht Anniversary Edition. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy, kiedy miałby się on ukazać, ani co miałoby wejść w jego skład. Po opublikowanym nagraniu można jednak wywnioskować, że nie zabraknie na nim prawdziwych rarytasów!

Zobacz wyjątkowe nagranie poniżej! Jak pisze profil "rammwiki" w sekcji komentarzy, wideo przedstawia próbę zespołu, która odbyła się 18 kwietnia 1997 roku, w ramach przygotowań do trasy. Już następnego dnia grupa wykonała Engel, czyli pierwszy singiel z płyty, po raz pierwszy na żywo w niemieckiej telewizji. Dokładnie w rocznicę tego dnia, czyli we wtorek 18 kwietnia, ruszy przedsprzedaż wydawnictwa. Sehnsucht Anniversary Edition ujrzy światło dzienne 9 czerwca i zawierać będzie przerobioną okładkę, niepublikowane dotąd zdjęcia, autorstwa Gottfrieda Helnweina, a także nowy miks utworu Spiel mit mir. Projekt jest dostępny w przedsprzedaży pod linkiem.