Rage świętuje 40-lecie na dwóch koncertach w Polsce! Gdzie i kiedy pojawi się formacja?

i

Autor: Materiały prasowe Rage w Polsce na dwóch koncertach [DATY, MIASTA, BILETY]

koncerty 2024

Rage świętuje 40-lecie na dwóch koncertach w Polsce! Gdzie i kiedy pojawi się formacja?

2024-05-03 9:47

Na 2024 rok przypada 40-lecie formacji Rage, a fakt ten Niemcy zamierzają świętować za sprawą światowego tournée! Zespół zaplanował dwa przystanki w kraju nad Wisłą, gdzie wystąpi w Krakowie i w Warszawie.

Założony w 1984 roku zespół działał pierwotnie pod nazwą Avenger. Po wydaniu debiutanckiego albumu “Prayers of Steel” oraz EPki “Depraved to Black” grupa przemianowała się na Rage. Na przestrzeni lat formacja zapracowała na miano jednej z pionierskich na scenie power metalowej, a w jej twórczości możemy usłyszeć również echa metalu progresywnego oraz muzyki klasycznej. W 1996 roku zespół pod dowództwem Petera “Peavy’ego” Wagnera jako pierwszy na niemieckiej scenie metalowej nagrała płytę z orkiestrą symfoniczną, zatytułowaną “Lingua Mortis”. Bogatą dyskografię Rage, obejmującą ponad 40 tytułów, zamyka wydany w 2021 krążek “Ressurection Day”. 

Swoje okrągłe urodziny Rage będą świętować w towarzystwie szweckiego power/heavy metalowego Manimal oraz niemieckiego Dying Phoenix, którzy swoją wizję symfonicznego metalu przedstawili światu w maju za sprawą debiutanckiej płyty “Winter Is Coming”.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

RAGE 40 Years in Rage World Tour 2024 w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY, SUPPORT]

  • Supporty: Manimal + Dying Phoenix 
  • 4.05.2024 - Kraków, Kwadrat
  • 5.05.2024 - Warszawa, Proxima
  • BILETY na winiarybookings.pl

Czasówka:

  • drzwi 19:00
  • start 20:00

Oto 10 najlepszych metalowych koncertówek: