Rafał Księżyk

i

Autor: Materiały prasowe

"mellina" w esce rock!

Rafał Księżyk w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-04-19 9:36

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był Rafał Księżyk - uznany polski dziennikarz i krytyk muzyczny. O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym programu?

Rafał Księżyk to znany i ceniony polski dziennikarz, krytyk muzyczny i autor esejów. Uznawany jest za jednego ze współtwórców nowoczesnej prasy popkulturowej i muzycznej w Polsce w latach 90. W latach 2012-2018 był redaktorem naczelnym pisma “Playboy”. Rafał Księżyk może się pochwalić nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii ‘esej’ za tekst “Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”.

Mellina - Księżyk: na premierze zespołu Perfect ludzie przewracali stoły z jedzeniem

Rafał Księżyk w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera człowiek, który o polskich muzykach może wiedzieć więcej, niż oni sami. Dziennikarz w rozmowie z prowadzącym mówi m.in. o śląskiej scenie rockowej, o której wciąż dość mało wiadomo. Gość “Melliny” odkrywa tajemnice polskich muzyków: ujawnia, co stało za pracoholizmem Kazika, opisuje też, jak bardzo zdziwiony był Muniek Staszczyk, gdy został zapytany przez młodych muzyków ile płaci za próbę:

Za moich czasów to z chłopakami się spotykaliśmy i czasami graliśmy próbę przez całą noc jak była werwa. A tu się okazuje, że przychodzą muzycy i pytają ile za godzinę próby?

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.

Sprawdź ciekawostki o albumie "Live Through This" Hole!