Krzysztof “Jary” Jaryczewski w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe

"mellina" w esce rock!

Krzysztof “Jary” Jaryczewski w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-04-12 8:59

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu była legenda polskiej sceny rockowej - Krzysztof “Jary” Jaryczewski! O czym w rozmowie z prowadzącym opowiedział wokalista i kompozytor?

Krzysztof Jaryczewski urodził się 21 lutego 1960 roku w Warszawie i tam też stawiał swoje pierwsze kroki w świecie muzyki. Karierę rozpoczynał jako 16-latek, a już dwa lata później grał na basie w bluesowym zespole Tani Hotel. W 1979 roku zdecydował się jednak odejść, by skupić się na założeniu własnej grupy - ta ostatecznie przybrała nazwę Oddział Zamknięty i zadebiutowała w 1983 roku albumem, zatytułowanym po prostu eponimem. Formacja osiągnęła bardzo duży sukces, Jaryczewski odszedł jednak ze składu, gdy narastające problemy z zażywaniem używek doprowadziły do tego, że artysta na kilka lat stracił głos. Powrócił na rynek w 1990 roku jako muzyk solowy, debiutując płytą “Ogniste miecze”, sygnowaną pod szyldem Jary Band, w 1999 roku gościnnie występował z Oddziałem Zamkniętym. W 2013 roku muzyk zaczął działać w ramach projektu Jary Oddział Zamknięty (także jako Jaryczewski OZ i Jary OZ). Formacja wydała do tej pory dwa albumy: “Jary OZ” (2016) i “Lilaróż” (2021). Obecnie artysta przygotowuje się do wydania autobiografii, zatytułowanej “Byłem w piekle”, która ukaże się w połowie kwietnia b.r. Z tej okazji już 18 kwietnia ukaże się teledysk do nowej wersji słynnego utworu Oddziału Zamkniętego pod tym samym tytułem.

Mellina: Jary Oddział Zamknięty - najlepsze rzeczy tworzyłem kiedy cierpiałem

Krzysztof “Jary” Jaryczewski w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera mówi o niełatwym dzieciństwie, uzależnieniu od alkoholu i narkotyków, ale też o wychodzeniu z nałogów. Lider i frontman formacji Jary Oddział Zamknięty mówi też o trudnych relacjach w zespole i dlaczego tak ciężko porozumieć się z drugim człowiekiem. Muzyk przyznał, że do dziś lubi wydawać pieniądze i zdradza, że kiedyś rozchodziły się one bardzo szybko!

Moja mama nazywała mnie jednodniowy milioner. Bo jak ja przyjeżdżałem z trasy to musiałem tydzień odchorować, w łóżku przeleżeć. Ale wtedy trasy to było półtora miesiąca, po trzy imprezy dziennie. To nawet nie pijąc alkoholu i nie biorąc nic, to człowiek mógł być wycieńczony. Ale jak już odchorowałem, to ruszałem w miasto, parę dni i nie było pieniędzy.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.

Sprawdź nasz wybór najważniejszych polskich krążków z lat 80.