Radiolog Dave'a Mustaine'a napisał tekst piosenki na najnowszą płytę Megadeth! O czym opowiada numer?

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Dave Mustaine o jednej z piosenek z nadchodzącego albumu

Radiolog Dave'a Mustaine'a napisał tekst piosenki na najnowszą płytę Megadeth! O czym opowiada numer?

2022-07-05 10:50

Już na początku września światło dzienne ujrzy wyczekiwany, pierwszy od sześciu lat, album studyjny Megadeth. Nic więc dziwnego, że lider grupy, Dave Mustaine, zdradza na temat płyty coraz więcej ciekawostek Teraz muzyk ujawnił, że w pracach nad wydawnictwem brał udział jego radiolog, który… napisał tekst jednej piosenki!

W maju 2019 roku stało się jasne, że Megadeth pracują nad następcą świetnie przyjętej Dystopii z 2016 roku. Niestety, miesiąc później Dave Mustaine ogłosił, że zdiagnozowano u niego nowotwór gardła. Muzyk od razu poddał się intensywnemu leczeniu, przede wszystkim przyjął liczne dawki chemii i napromieniowania i już pod koniec stycznia 2020 roku na koncercie ujawnił, że udało mu się pokonać chorobę. Rak lidera i pandemia COVID-19 spowodowały, że prace nad wydawnictwem znacznie się wydłużyły - nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło! Doświadczenie nowotworu spowodowało, że Dave zaprzyjaźnił się ze swoim lekarzem-radiologiem, który, jak się okazuje, ma swój wkład na nadchodzącym krążku.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Lekarz Dave'a Mustaine'a napisał tekst piosenki na najnowszą płytę Megadeth

W wywiadzie dla magazynu “Metal Hammer” Mustaine zdradził, że zwrócił się do swojego lekarza z prośbą o pomoc w napisaniu tekstu piosenki Dogs of Chernobyl. Numer opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w 1986 roku, tuż po katastrofie w Czarnobylu. Muzykowi zależało, by tekst był jak najbardziej wiarygodny, dlatego zdecydował się skonsultować swoje pomysły z zaprzyjaźnionym radiologiem.

Powiedziałem mu, że potrzebuję kilku informacji o chorobie popromiennej, która występowała w Czarnobylu po katastrofie, a on napisał dla mnie ten mistrzowski utwór. Zdecydowałem się w pełni wykorzystać tekst jego autorstwa.- powiedział Mustaine w ostatnim wywiadzie dla “Metal Hammer”.

Czy piosenka “Dogs of Chernobyl” przewidziała przyszłość?

Choć piosenka nie została jeszcze ujawniona, to Dave twierdzi, że w obliczu rosyjskiej wojny, która wciąż ma miejsce na terenie Ukrainy, może ona brzmieć trochę jakby przewidziała przyszłość, jednak w żaden sposób nie jest to prawdą. Lider Megadeth mówi, że Dogs of Chernobyl to utwór o miłości. Przekonamy się o tym już 2 września, gdy wyczekiwany album The Sick, the Dying... and the Dead! ukaże się na rynku muzycznym.