Radio WOLNY ŚWIAT – koncert wolności i niedziei

i

Autor: Materiały prasowe

Radio WOLNY ŚWIAT – koncert wolności i nadziei. Gwiazdy zagrają w Lublinie dla Fundacji UNITED24

2022-09-09 14:40

W sobotę 17 września na Placu Zamkowym w Lublinie po raz pierwszy w historii zagra Radio Wolny Świat. Wielkie muzyczne widowisko to 6-godzinny koncert polskich i zagranicznych gwiazd, których występy połączą pokolenia, roztańczą nogi, rozbujają dusze I serca. Wystąpią: Olivia Addams, Kalush Orchestra, Tymek, T.Love, Miuosh, Karaś/Rogucki, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów oraz Myslovitz.

W inicjatywę Radio Wolny Świat zaangażowani są nie tylko muzycy. Ten niezwykły projekt postanowili wesprzeć ludzie mediów, filmu, sportu oraz twórcy internetowi. Ambasadorami Radia są m.in. Julia Kamińska, Tamara Arciuch, Bartosz Kasprzykowski, Maciej „Z serca” Dąbrowski (specjalnie dla nas zmienił na chwilę swoje prawdziwe miano), Andrzej Supron, Przemysław Saleta i wielu innych, którzy zostaną  publiczności przedstawieni w trakcie koncertu. Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, że wśród osobistości zaangażowanych w inicjatywą są też m.in. Natalia Nykiel, Maryla Rodowicz, cAnia Wyszkoni, Artur Andrus, czy Robert Górski.

Swoje pozdrowienia i wyrazy wsparcia przekazało też Hollywood. Są z RWŚ polonijne stacje radiowe, które wspierają ideę i wysyłają w świat sygnał Wolności i Nadziei.

Dlaczego Radio?

Radio to medium niezwykłe – przekazuje sygnał na wielkie odległości, jest towarzyszem i przyjacielem, teatrem wyobraźni. Swoją siłę pokazało w marcu w Holandii, kiedy to jednego dnia 10. stacjom radiowym udało się zebrać wspólnie ponad 40 milionów Euro na pomoc Ukrainie.

Dlaczego Wolność i Nadzieja?

To kluczowe słowa i wartości, które RWŚ przekazuje odbiorcom. Młodsza część nie doświadczyła nigdy braku wolności, a ona tak jak miłość nie jest dana na zawsze i trzeba o nią dbać. Nadzieja jest we wspólnym działaniu, gdyż nawet bawiąc się, można efektywnie pomagać. Na przykład kupując bilet – cegiełkę na ebilet.pl.

Koncert, który prowadzą Edyta Herbuś i Maciej Rock to dopiero początek zbiórki i zabawy, gdyż zaplanowana jest już aukcja fantów od artystów. Tymek na przykład przekazuje swoją złotą płytę. Cel pozostaje ten sam, a jest nim wsparcie psychologiczne dla dzieci dotkniętych traumą wojny, o które apelowała w Kongresie Amerykańskim Ołena Zełenska.

Radio Wolny Świat zagra we współpracy z Ambasadą Ukrainy w Warszawie.

Producentem koncertu jest StudioCity. Patronami medialnymi zostali radio Eska i portal WirtualnaPolska.pl. Wp.pl będzie dystrybutorem streamingu z koncertu, jego skrót będzie dostępny potem na kanale YouTube Wirtualnej Polski.