R.E.M. świętuje czterdziestolecie debiutanckiej EP-ki. Zespół wyda edycję specjalną wydawnictwa

i

Autor: Materiały prasowe R.E.M. z wyjątkowym projektem!

R.E.M. świętuje czterdziestolecie debiutanckiej EP-ki. Zespół wyda edycję specjalną wydawnictwa!

2022-07-20 11:55

R.E.M. zapowiada ponowne wydanie debiutanckiej EP-ki „Chronic Town”, która obchodzi w tym roku 40. rocznicę premiery. Tytuł trafi do sprzedaży 19 sierpnia, po raz pierwszy jako samodzielne wydawnictwo, i ukaże się w formatach CD, picture disc oraz kaseta. Szczegóły poniżej!

R.E.M. byli aktywni na scenie muzycznej przez 29 lat (1982-2011). Legendarna grupa wydała 15 albumów studyjnych, 4 koncertowe, 16 składanek, 77 teledysków oraz 63 single. Ich utwory do dziś cieszą się olbrzymią popularnością, a grupa inspiruje kolejne pokolenia muzyków. Zespół zdobył 3 nagrody Grammy (oraz 15 nominacji) i 3 nagrody BRIT (6 nominacji), jak również szereg innych prestiżowych wyróżnień. Zrewolucjonizowali rynek muzyczny, tworząc podwaliny gatunku znanego dziś jako college rock. Jako debiutanckie wydawnictwo, Chronic Town R.E.M. było anomalią – płytą, która nie do końca pasowała do ograniczeń narzucanych przez mainstream.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Zespół wyda edycję specjalną debiutanckiej EP-ki z okazji jej czterdziestolecia

Chronic Town to brzmienie zespołu niespokojnego, pełnego pomysłów, działającego na post-studenckim budżecie. EP-ka zebrała liczne pochwały krytyków zarówno po wydaniu, jak i z perspektywy czasu. Wpływ Chronic Town na przyszłość muzyki alternatywnej jest bezsporny. „Magnet Magazine” opisuje go jako „zasadniczy wzór dla całego indie rocka”.

Wydawnictwo obchodzi w tym roku swoje czterdziestolecie! Zespół postanowił z tej okazji ponownie wydać minialbum - tytuł trafi do sprzedaży 19 sierpnia, po raz pierwszy jako samodzielne wydawnictwo, i ukaże się w formatach CD, picture disc oraz kaseta.

Tracklista „Chronic Town” R.E.M.:

  1. Wolves, Lower
  2. Gardening At Night
  3. Carnival Of Sorts (Boxcars)
  4. 1,000,000
  5. Stumble
R.E.M. świętuje czterdziestolecie debiutanckiej EP-ki. Zespół wyda edycję specjalną wydawnictwa!

i

Autor: Materiały prasowe R.E.M. z wyjątkowym projektem!