Queens of the Stone Age wraca po 5 latach! Sprawdź numer Emotion Sickness, zapowiedź nowego albumu!

i

Autor: KEVIN WINTER/AFP/EAST NEWS Queens of the Stone Age powracają z nowym utworem i albumem!

Queens of the Stone Age wraca po sześciu latach! Sprawdź numer "Emotion Sickness", zapowiedź nowego albumu!

2023-05-11 16:36

Zgodnie z przewidywaniami, zespół Queens of the Stone Age powraca! Formacja oficjalnie zapowiedziała swój najnowszy, wyczekiwany ósmy album studyjny, zatytułowany "In Times New Roman…", który ukaże się już za chwilę! Światło dzienne ujrzała już pierwsza muzyczna zapowiedź wydawnictwa - sprawdź, jak brzmi "Emotion Sickness".

In Times New Roman... opisywany jest jako album surowy, momentami brutalny i nie jest polecany osobom o słabych nerwach. A jednak jest to prawdopodobnie najpiękniejszy i zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujący album w dyskografii zespołu. Najbardziej zjadliwe jak dotąd teksty założyciela, Joshuy Homme, opierają się na natychmiast rozpoznawalnej sygnaturze dźwiękowej Queens of the Stone Age, rozszerzonej i ozdobionej nowymi i niespotykanymi zwrotami akcji, zauważalnymi praktycznie każdej piosence. Za pośrednictwem In Times New Roman… widzimy, że czasem trzeba zajrzeć pod blizny i strupy, aby zobaczyć piękno, a czasami to właśnie strupy i blizny są pięknem.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Pierwszy singiel z nowego krążka Queens of the Stone Age

Pierwszą propozycją z In Times New Roman… jest Emotion Sickness. Utwór otula słuchaczy ciepłym kocem opatentowanych hipnotycznych refrenów, typowych dla Queens of the Stone Age i niecodziennymi rytmami – przerywanymi odcieniami psychicznych turbulencji. Ostatnie kilka lat było trudne dla wszystkich i nie jest tajemnicą, że członkowie zespołu przeżywali porażki miłosne i straty. Ale kto z nas nie miał do czynienia z niedawnym atakiem (lub dwoma) choroby emocjonalnej?

Szczegóły wydawnictwa

In Times New Roman… został nagrany i zmiksowany w należącym do Homme'a studiu Pink Duck (RIP), dodatkowe dogrywki miały miejsce w Shangri-La. Album został wyprodukowany przez sam zespół i zmiksowany przez Marka Rankina. Album będzie dostępny na wszystkich platformach cyfrowych oraz na winylu i CD 16 czerwca. Grafika i podwójne składane opakowanie LP zaprojektowane zostały przez wieloletniego współpracownika grupy, Boneface'a. Winyl będzie dostępny na całym świecie w kolorze czarnym, zielonym, czerwonym, srebrnym i niebieskim. Wszystkie formaty są dostępne w przedsprzedaży. Poniżej tracklista płyty.

"In Times New Roman…" tracklista

  1. Obscenery
  2. Paper Machete
  3. Negative Space
  4. Time & Place
  5. Made to Parade
  6. Carnavoyeur
  7. What the Peephole Say
  8. Sicily
  9. Emotion Sickness
  10. Straight Jacket Fitting

Queens of the Stone Age w Polsce

Nowego materiału będzie można posłuchać na żywo w Polsce! Przypominamy, że zespół jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji Open'era. Queens of the Stone Age pojawi się na Main Stage w piątek 30 czerwca!