Purple Disco Machine_goście

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Purple Disco Machine i Nile Rodgers razem! Posłuchaj "Honey Boy"!

2024-05-07 12:58

Uznany producent Purple Disco Machine połączył siły ze szwedzkim twórcą hitów Benjaminem Ingrosso, ikoną światowej muzyki Nile’em Rodgersem oraz wschodzącą gwiazdą z Jamajki, Shenseeą! Efektem tej współpracy jest niecierpliwie wyczekiwany singiel „Honey Boy”.

„Honey Boy” to spotkanie czterech muzycznych potęg, które wspólnie stworzyły naprawdę elektryzujący letni hymn. Łącząc zaraźliwe rytmy klasycznego funky disco ze współczesnym popem, „Honey Boy” przenosi słuchaczy do krainy czystej euforii.

Singiel zjednał sobie publiczność podczas urzekających występów Benjamina Ingrossosa. Zainspirowany funkowymi klimatami, Purple Disco Machine dodał do utworu swój indywidualny akcent nu disco. Następnie PDM poprosił legendarnego Nile’a Rodgersa o dodanie jego charakterystycznych i kultowych już zagrywek gitarowych, co wniosło utwór na zupełnie nowy poziom. Shenseea okazała się strzałem w dziesiątkę – jej wokal umocnił status utworu jako gwarantowanego hitu.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

O Purple Disco Machine

Purple Disco Machine jest już filarem współczesnego świata disco – dotąd zdobył ponad miliard streamów. Niedawna współpraca z Kungsem „Substitution” stała się ogromnym hitem w całej Europie. Do jego największych przebojów należą „Hypnotized”, „Fireworks”, „Dopamine” oraz „In The Dark”. Jest także ulubieńcem światowych DJ-ów, co potwierdza jego pozycja najlepiej sprzedającego się artysty Beatport wszech czasów z „Body Funk”, „Dished (Male Stripper)”, „Playbox” czy „Devil In Me” w katalogu. Zdobywca nagrody Grammy (za remiks utworu „About Damn Time” Lizzo) odniósł ogromny sukces dzięki remiksom dla Dua Lipy, Marka Ronsona, Foals, Calvina Harrisa, Sir Eltona Johna i Britney Spears, Lady Gagi i Ariany Grande czy Diplo i SIDEPIECE. Wielokrotnie udowodnił, że jego wpływ na światową scenę dance odczują także i przyszłe pokolenia. W tym roku artysta wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi dwa polskie miasta. W czwartek 24 października Purple Disco Machine wystąpi w warszawskiej Progresji, a następnego dnia odwiedzi Kraków (Studio).

Szwedzki piosenkarz, autor tekstów i producent Benjamin Ingrosso ma na koncie już 850 mln odtworzeń. Najnowszy singiel jest kontynuacją utworu „Kite”, który od czasu premiery w styczniu zgromadził ponad 10 milionów odtworzeń na całym świecie i 380 tys. wyświetleń teledysku. Utwór zdobył sporo pozytywnych recenzji, w tym od Billboardu i „Rolling Stone”. „Kite” zajął 1. miejsce w Szwecji, 16. we Włoszech, 40. w Danii i 86. w Niemczech. W lutym Benjamin Ingrosso został artystą Apple Music „Up Next Nordics”, umacniając swój status jednego z najbardziej ekscytujących talentów ze Szwecji. Artysta cieszy się dużym zainteresowaniem także na żywo – jego ostatnia trasa przyciągnęła 100 tys. widzów. Shenseea ugruntowała swoją pozycję jednej z najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. Zdobyła uznanie prasy („The New York Times”, „The Guardian”, Billboard) oraz innych artystów – współpracowała już z takimi nazwiskami, jak Christina Aguilera, Major Lazer i Kanye Westem. Najnowsza współpraca z Purple Disco Machine, Benjaminem Ingrosso i Nile’em Rodgersem zapowiada się na najważniejszy moment w jej (i tak znakomitej już) karierze!

Nile’a Rodgersa nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk i producent stoi za niektórymi z największych hitów funkowych i disco wszech czasów. Członek Rock And Roll i Songwriters Hall Of Fame oraz wielokrotny zdobywca nagrody Grammy pozostawił niezatarty ślad na przemyśle muzycznym wraz ze swoim zespołem Chic. Wpółpracował z całą listą legend – wymienić można wśród nich Davida Bowie, Madonnę, Daft Punk, a ostatnio także i Beyoncé. Niedawno ogłoszono, że artysta zostanie tegorocznym laureatem nagrody Polar Music Prize.

Oto najważniejsze kompozycje Artura Rojka: