Ponad 1,5 miliona ludzi w jednym miejscu! Madonna zagrała jeden z największych koncertów w historii muzyki!

i

Autor: Bruna Prado/Associated Press/East News Historyczny występ Madonny w Rio De Janeiro

muzyczne wiadomości

Ponad 1,5 miliona ludzi w jednym miejscu! Madonna pobiła koncertowy rekord The Rolling Stones

2024-05-06 9:48

W sobotę 4 maja Madonna oficjalnie zakończyła swoją najnowszą trasę koncertową. "The Celebration Tour" stanowiła przekrój przez całą, trwającą już ponad 40 lat, karierę artystki. Ta na sam jej finał zagrała w Brazylii, a występ gwiazdy przyciągnął imponującą liczbę fanów i fanek i sprawił, że ta na zawsze zapisała się w historii muzyki!

Na świecie raczej ciężko znaleźć osobę, której nic nie mówiłoby imię Madonna. Artystka jest obecna na światowych scenach od ponad czterdziestu lat, a rozgłos udało się jej zdobyć już za sprawą debiutanckiej płyty, a ten jeszcze przebrał na sile wraz z premierą drugiej płyty gwiazdy. W listopadzie tego roku minie równo czterdzieści lat od wydania Like a Virgin. Wyprodukowane przez Nile'a Rodgersa wydawnictwo dziś cieszy się statusem zupełnie legendarnego, jednego z najważniejszych dla historii współczesnej muzyki pop - ale nie tylko.

Madonna świętuje więc obecnie bardzo ważne daty w swojej karierze. To właśnie z tej okazji już w styczniu ubiegłego roku Madonna ogłosiła trasę "The Celebration Tour", która stanowiła przegląd dotychczasowych osiągnięć gwiazdy. Seria pokazów rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku po opóźnieniu, spowodowanym problemami zdrowotnymi wokalistki i jej pobycie na oddziale intensywnej terapii. Za nami finał "The Celebration Tour", a o występie tym mówi dziś cały świat.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Jeden z największych koncertów w historii muzyki!

Finał trasy odbył się w sobotę 4 maja w Rio De Janeiro w Brazylii na plaży Copacabana. Co ciekawe, koncert ten był darmowy, co z pewnością wpłynęło na fakt, że na miejscu pojawiła się imponująca liczba fanów i fanek Madonny. Jak podano, w ostatnim pokazie w ramach "The Celebration Tour" wzięło udział aż 1,6 MILIONA osób! Gwiazda zaprezentowała na koncercie liczący 26 piosenek set, a na scenie towarzyszyły jej wokalistki Anitta i Pabllo Vittar.

Koncert Madonny w Brazylii zapisuje się w historii jako nie tylko największy w całej jej karierze, ale również największy, zagrany przez kobietę, w historii muzyki w ogóle! Co najważniejsze też, żaden wykonawca, wykonawczyni czy zespół do to pory nie zebrał aż takiego tłumu na samodzielnym pokazie. Wcześniej udało się to The Rolling Stones, którzy w tym samym miejscu osiemnaście lat temu zgromadzili widownię, liczącą około 1,5 miliona osób, co oznacza, że Madonna pobiła należący do tej pory do zespołu rekord.

Oto albumy gwiazd popu, na których zagrały gwiazdy rocka: