Pull the Wire i Pirat drogowy! Piracki punk z przymrużeniem oka

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel i teledysk Pull The Wire

Pull the Wire i "Pirat drogowy"! Piracki punk z przymrużeniem oka

2023-05-11 10:46

Żyrardowski zespół Pull The Wire prezentuje swój najnowszy singiel - utwór “Pirat drogowy”. Ich ostatni album “Życie to western” był inspirowany kowbojskim życiem i Dzikim Zachodem. Tym razem chłopaki wypływają na szerokie wody i czerpią pełnymi garściami z szantowych melodii i pirackiego klimatu - wciąż przy akompaniamencie elektrycznych gitar i dynamicznej perkusji. Do singla powstał teledysk, na którym zespół przebrany za piratów jeździ rozpadającym się samochodem marki Seicento, bierze udział w wyścigach ulicznych, ucieka przed policją i zajada się hot-dogami ze stacji benzynowej.

Numer zaczął się od muzyki. Micro przyniósł kilka akordów i bardzo chwytliwą melodię. Bawiliśmy się tym utworem, ogrywaliśmy na różne sposoby, próbowałem wymyślić jakąś historię o pirackich podbojach, przygodach na pełnym morzu i poszukiwaniu skarbów. W pewnym momencie zaśpiewałem na tę melodię tekst >>jestem piratem drogowym<<. Było to tak absurdalne i niedorzeczne… od razu wiedziałem, że to jest to! - mówi Marszal, autor tekstu, gitarzysta i wokalista zespołu.

Teledysk do singla

Teledysk do singla zrealizował przyjaciel zespołu i youtuber, Krzysztof “Snajper” Sobczyński. Jest to zlepek gagów łączących pirackie życie i brawurową jazdę samochodem. Nie zabrakło też odniesienia do popularnej w internecie sceny z ciętą ripostą policjanta oraz pierwszego teledysku zespołu do utworu “Kapslami w niebo”.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Wraz ze Snajperem wymyśliliśmy i nagraliśmy mnóstwo scen i gagów. Jeśli chcielibyśmy je wszystkie zmieścić, piosenka musiałaby trwać ze trzy raz dłużej. Kręcąc klip stawialiśmy na dobrą zabawę, część ujęć powstała spontanicznie. Efekt końcowy jest rewelacyjny, widziałem ten klip już ponad sto razy, a cały czas mnie bawi - - mówi Koziar, gitarzysta zespołu. 

Pull The Wire

Zespół Pull The Wire jest obecny na polskiej scenie rockowej od 15. lat. Szerszej publice dał się poznać w 2012. roku po premierze teledysku do utworu “Kapslami w niebo”, który podbił Internet i stał się nieoficjalnym hymnem ówczesnej akcji “Piwo pod chmurką”. Debiutancki album “W Polsce jest ogień!” oraz wygrana Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 były ich przepustką na największą scenę festiwalową w Polsce. Zespół otarł się o nagrodę za najlepszy występ na Przystanku Woodstock, przegrywając niewielką liczbą głosów ze światowej sławy zespołem Decapitated. Ekipa z Żyrardowa ma na koncie setki występów na krajowej scenie klubowej, często pojawia się na rockowych festiwalach muzycznych (Jarocin, Czad Festiwal, koncerty juwenaliowe największych uczelni, Czochraj Bobra Fest), miała okazję występować też na Ukrainie i w Czechach. Ich ostatnia EPka “Sztuka Przemijania” i album “Życie to western” spotkały się z bardzo dobrymi recenzjami w branżowej prasie muzycznej. W 2022 roku zespół wystąpił na Małej Scenie festiwalu Pol’and’Rock, a materiał zarejestrowany podczas koncertu został wydany w formie CD i video dostępnego na kanale YouTube zespołu. Pull The Wire walczy o nagrodę Złotego Bączka, której otrzymanie pozwoli im wystąpić na Dużej Scenie festiwalu.

Singiel ukazał się we współpracy z Video Brothers Music. 

Skład zespołu:

  • Paweł ‘Marszal’ Marszałek - wokal, gitara, teksty
  • Adam ‘Micro’ Marszałek - bas, chórki
  • Daniel ‘Koziar’ Koźbiał - gitara, chórki
  • Marek Adamek - perkusja