Powstał mural, przedstawiający Ozzy'ego Osbourne'a! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Materiały prasowe Ozzy Osbourne bohaterem muralu

Powstał mural, przedstawiający Ozzy'ego Osbourne'a! [ZDJĘCIA]

2022-12-07 14:59

Ozzy Osbourne to bez wątpienia jedna z największych gwiazd muzyki. Artysta świętował w tym roku wielki powrót z krążkiem "Patient Number 9", a w sobotę 3 grudnia świętował swoje 74. urodziny. Na tę okazję artysta dostał niesamowity prezent - malarz z rodzinnego Birmingham "Księcia Ciemności" stworzył wyjątkowy mural. Jak prezentuje się malunek?

Ozzy Osbourne to bez wątpienia chodząca legenda. Muzyk urodził się 3 grudnia 1948 roku w Birmingham, gdzie spędził dzieciństwo. To także tam artysta rozpoczął karierę muzyczną. W 1967 roku basista Geezer Butler założył swój nowy zespół i zaangażował do projektu Osbourne'a. Choć grupa rozpadła się, to już rok później powołana została do życia formacja Black Sabbath. Ozzy był jej wokalistą do 1979 roku, a chwilę później rozpoczął karierę solową. Jego pierwszy album, zatytułowany Blizzard of Ozz, ukazał się w 1980 roku i natychmiast zdobył uznanie krytyków. Tym samym tropem podążyły także Diary of a Madman, Bark at the Moon, No More Tears, Down to Earth czy Scream. Po dwóch latach przerwy artysta powrócił ze świetnie przyjętym Patient Number 9, który uzyskał aż cztery nominacje do nagrody Grammy. 

Urodzinowy mural Ozzy'ego Osbourne'a

W sobotę 3 grudnia artysta świętował swoje 74. urodziny. To właśnie z tej okazji pochodzący z Birmingham artysta Robbie Jeffcott postanowił narysować mural z "Księciem Ciemności w roli głównej". Choć powstał on już w połowie listopada, to Robbie nie ukrywa, że chciał w ten właśnie sposób złożyć życzenia muzykowi, któremu naprawdę ceni i podziwia, który jest dla niego żywą legendą. Jak prezentuje się malunek? Sprawdź zdjęcia poniżej!

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy