Powstał dokument o Nickelback! Od nienawiści do miłości

i

Autor: Materiały prasowe Dokument o zespole Nickelback - kiedy premiera?

Powstał dokument o Nickelback! W jakich kinach w Polsce będzie można go obejrzeć?

2024-03-04 9:12

Nickelback to z pewnością jeden z tych zespołów, które od lat polaryzują rynek. Zdaje się jednak, że od kilku miesięcy obserwuje się trend wzrostu sympatii do kanadyjskiej formacji. O tym, z jaką falą nienawiści grupa musiała mierzyć się przez lata, opowie najnowszy film dokumentalny. Poznaliśmy już kinową datę jego premiery!

Zespół Nickelback powrócił, z bardzo dużym sukcesem, z wydanym w listopadzie ubiegłego roku albumem Get Rollin'. Pierwsza od pięciu lat płyta kanadyjskiej formacji okazała się być jej muzycznym powrotem do chwytliwych, ciężkich korzeni. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w Kanadzie, dotarł też do Top 30 w Stanach Zjednoczonych. Premiera nowego projektu stała się okazją do dyskusji na temat tego, z czego właściwie wynika nienawiść, z jaką zespół od lat się mierzy. Dość oczywiste jest, iż chodzi przede wszystkim o muzykę - fani ciężkich brzmień na całym świecie twierdzą, że zespół robi muzykę rockową, zbyt skrojoną pod radio, a często wręcz za bardzo popową, nie pomagają także proste i seksistowskie teksty, które pojawiały się, przede wszystkim, na pierwszych albumach grupy. Te i wiele innych czynników złożyły się na obraz zespołu, który stał się idealnym obiektem do żartów. Choć Chad Kroeger w wywiadach zapewniał, że on sam do całej tej sytuacji podchodził z dość sporym luzem, zaznaczał przy tym, że świat po prostu źle zrozumiał i odebrał wizerunek zespołu.

Ten przebój zmienił alternatywę lat 90. Historia “Losing My Religion” zespołu R.E.M.

Film o nienawiści do Nickelback! Kiedy premiera?

Mimo to muzycy, wraz z ekipą filmowców, postanowili bardziej szczegółowo przyjrzeć się genezie i rozwojowi całej tej niechęci do Nickelback. Efekty zostaną przedstawione w filmie dokumentalnym, zatytułowanym Hate To Love: Nickelback, który miał swoją premierę we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Za kamerą produkcji stanął brytyjski filmowiec Leigh Brooks, który zdradził przy okazji, że prace nad całym projektem trwały imponujące sześć lat! O czym dokładnie opowie film? Poniżej jego oficjalny opis oraz zwiastun!

Poinformowano już także, kiedy odbędzie się oficjalna premiera dokumentu w kinach na świecie. Film będzie można oglądać 27 i 30 marca w trzydziestu krajach w ponad 1350 lokalizacjach, w tym w Polsce! Poniżej lista kin, w którym odbędą się pokazy w naszym kraju:

Multikino:

  • Kraków
  • Poznań Multikino 51
  • Szczecin
  • Warszawa Złote Tarasy

Helios:

  • Warszawa Blue City

Cinema City:

  • Kraków Bonarka
  • Warszawa Arkadia
  • Wrocław Wroclavia

Nickelback to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii muzyki – to także zespół numer jeden, którego hejterzy uwielbiają nienawidzić. Ten intymny portret przedstawia zawrotną karierę kanadyjskich rockmanów stadionowych.

Sprawdź poniżej nasz wybór zagranicznych rockowych i metalowych krążków z lat 2000.