Powstaje filmowa biografia Joe Cockera! Co wiadomo na temat produkcji?

i

Autor: Allaman Stephane/ABACA/EAST NEWS Powstaje film o Joe Cockerze

rockowe newsy

Powstaje filmowa biografia Joe Cockera! Co już wiadomo na temat produkcji?

2024-05-17 9:11

Biografie największych gwiazd muzyki, niezależnie od gatunku, od kilku lat cieszą się wielkim zainteresowaniem twórców kina. Od czasów "Bohemian Rhapsody" powstają coraz to nowe produkcje tego typu i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Teraz powstaje kolejny taki projekt, a w jego centrum znajdzie się Joe Cocker!

Joe Cocker podbił światowy rynek muzyczny już za sprawą swojego debiutanckiego albumu. Płyta With A Little Help From My Friends promowana była elektryzującym coverem kompozycji The Beatles pod tym samym tytułem. Już kilka miesięcy po wydaniu krążka, Cocker wystąpił na festiwalu Woodstock, a jego koncert przeszedł już do historii. W kolejnych latach artysta dalej zachwycał, od zawsze szczególny był jego głos, z charakterystyczną chrypką. To właśnie ten wokal zachwycał w przebojach, z Unchain My Heart, You Are So Beautiful Up Where We Belong na czele. Cocker był obecny w świecie muzyki przez ponad pięćdziesiąt lat, wydał łącznie dwadzieścia dwa albumy. Niestety, artysta zmarł w grudniu 2014 roku w wieku 70 lat w wyniku raka płuc.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Powstaje film o Joe Cockerze!

W przyszłym roku minie już dziesięć lat od śmierci artysty. Moment ten będzie szczególny, nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł, by życie Cockera przenieść na wielki ekran! Na rynek trafia najnowsza, książkowa biografia muzyka - Joe Cocker: With a LOT of Help from His Friends autorstwa Marka Bego to pierwsza próba opowiedzenia historii życia i kariery wokalisty po jego śmierci. Jeszcze przed premierą pozycji, prawa do jej ekranizacji zakupiła producentka filmowa Lisa Saltzman. 

Na chwilę obecną nie są znane szczegóły produkcji - nie wiadomo, kto miałby się wcielić w rolę Cockera, kto zająłby się reżyserią ani kiedy film miałby mieć swoją premierę. Gdy tylko jakiekolwiek wieści się pojawią, artykuł zostanie zaktualizowany!

Oto nasz wybór najlepszych zagranicznych albumów z lat 60.

Listen on Spreaker.