Pol'and'Rock Festival 2022 coraz bliżej! Co obecnie dzieje się na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno?

i

Autor: AKPA Najpiękniejszy Festiwal Świata zbliża się wielkimi krokami!

Pol'and'Rock Festival 2022 coraz bliżej! Co obecnie dzieje się na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno?

2022-07-28 10:35

Tegoroczna edycja Pol’and’Rock Festival rusza już w czwartek 4 sierpnia, dokładnie o godzinie 15:00. W tym roku całemu wydarzeniu przyświecają hasła pokoju, przyjaźni i tolerancji, główną ideą jest budowanie społeczności obywatelskiej, a jego motto brzmi “Wojnie NIE!”. Na scenie pojawią się największe gwiazdy muzyki, zarówno z zagranicy, jak i naszego polskiego podwórka, duże nazwiska zasilą szeregi ASP. Co obecnie dzieje się na terenie festiwalu? Sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia Jurek Owsiak!

Tegoroczna, dwudziesta ósma już, edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata rozpocznie się już w czwartek 4 sierpnia. Po tradycyjnym powitaniu, punkt o godzinie 15:00, na uczestników czekają koncerty największych światowych i polskich artystów. W ciągu trzech dni na Dużej i Małej Scenie Pol’and’Rock Festival zagrają m.in. Dirty Shirt, Wolf Alice, Sztywny Pal Azji, Dance Like Dynamite, Dziwna Wiosna, Spięty, Kwiat Jabłoni, Nova Twins, Strachy na Lachy, Voo Voo, Organek, Stach Bukowski, GWAR, Me and That Man, King Gizzard & The Lizard Wizard i Skindred. Walijska formacja zamknie wydarzenie, zastępując kapelę Limp Bizkit, która na kilka tygodni przed festiwalem odwołała całą trasę koncertową po Europie, w tym występ na Pol’and’Rock Festiwal. Wydarzenie to, to oczywiście głównie muzyka - ale nie tylko! Na uwielbianej przez festiwalowiczów Akademii Sztuk Przepięknych posłuchać będzie można m.in. Jakuba Żulczyka, Krzyśka Sokołowskiego, Jagody Grondeckiej, Wojciecha Bojanowskiego i Marcina Wyrwała czy Janiny Bąk i Piotra Jaconia. Na uczestników czeka dużo więcej rozmaitych atrakcji! Warto pamiętać, że wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny!

Majka Jeżowska wspomina występ na Pol’and’Rock Festival i lekcje z Nergalem

Co obecnie dzieje się na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno?

W social mediach organizatorów i głównego sprawcy całego zamieszania, czyli Jurka Owsiaka, na bieżąco pojawiają się informacje o tym, jak przebiegają prace przygotowawcze do wydarzenia. To właśnie na profilu Jurka pojawiła się ostatnio wiadomość, skierowana do festiwalowiczów. 

Podkreślił on, że organizatorzy bardzo czekają na swoich gości, a Ci już od wtorku będą mogli poczuć atmosferę Najpiękniejszego Festiwalu Świata, który po dwóch latach wróci w swojej klasycznej, otwartej formule. Jak wygląda obecnie teren Lotniska Czaplinek-Broczyno?

Stoi już Duża Scena, stoi Akademia Sztuk Przepięknych, która będzie też Małą Sceną. Stoi całe miasteczko kontenerów, które będą naszym i Waszym zapleczem, umywalnie, prysznice. Za moment budować się będzie pasaż handlowy i strefy gastronomiczne. Staną namioty organizacji pozarządowych, które same dla siebie stanowią przepiękny, festiwalowy byt. A później, już od wtorku, każdy postawiony namiot, każda powiewająca flaga, każdy kolor Was samych, budować będzie niepowtarzalny i jeden, jedyny kolor naszego Festiwalu. Słoneczniki otworzyły się przepięknie w stronę słońca i już tylko czekają, aby unieść je w rękach podczas składania naszej przysięgi i aby także towarzyszy nam do ostatnich minut Festiwalu. - napisał Jurek na swoim Facebooku.

Festiwal pokoju, tolerancji i przyjaźni

Jurek zwrócił się do festiwalowiczów, by Ci nie zapominali o sobie nawzajem, dbali o innych i o otoczenie wokół, a więc działali zgodnie z założeniem akcji “Zaraz Będzie Czysto”. Owsiak zaznaczył przy tym, że:

[...] jedno, dla którego nie ma absolutnie przebaczenia - to wszelkiego rodzaju używki, narkotyki, dopalacze, nawet niech nikt nie próbuje, a wszyscy, którzy kochają ten Festiwal, niech w żadnym wypadku nie zgadzają się na ich wprowadzenie na festiwalowe pole.

Żadne utrudnienia nas nie zatrzymają

Owsiak odniósł się także do dwóch sytuacji, gdy zespoły The Exploited i Limp Bizkit odwołały swój udział w imprezie. Organizator zwrócił uwagę, że w obu przypadkach bardzo szybko udało się zareagować i zaradzić jak najlepiej się dało, co, według głosów festiwalowiczów, wyszło wydarzeniu tylko na dobre. 

Kochamy Was, czekamy na Was, Wy także nam dajecie siłę, aby w tym całym bałaganie znaleźć to wspaniałe, przyjacielskie, rodzinne ukojenie w festiwalowym rytmie. 

Przywitamy Was z otwartymi ramionami, chcemy, abyście się wyluzowali, zostawili wszystkie swoje kłopoty, zmartwienia, troski i abyśmy na te kilka festiwalowych dni po raz kolejny stworzyli wspaniałe, lubiące się, szanujące społeczeństwo obywatelskie. 

Dbajmy o siebie, pomagajmy sobie.