Pojedynek na scenie. Mike Patton walczy z dronem podczas koncertu

i

Autor: YouTube

Pojedynek na scenie. Mike Patton walczy z dronem podczas koncertu

2022-12-13 16:02

Tak epickiego pojedynku jeszcze nie widzieliśmy. Scena, jak z filmu „Bravehart”, albo obrazu „Walka świętego Michała ze smokiem”. Tylko, że ani to szkocki bohater, ani święty, tylko Mike Patton odganiający drona. Do tak niecodziennego zdarzenia doszło podczas koncertu grupy Mr Bungle w Chile. Wokaliście najwyraźniej nie spodobał się pomysł by sfilmować go z takiej maszyny.

Patton jest wyjątkowy i tego nie musi udowadniać nikomu. Już w czasach z Faith no More jego sześcio-oktawowy głos deklasował konkurencję. Inne projekty muzyka potrafiły wprawić nieprzygotowanych na eksperymenty muzyczne w, delikatnie mówiąc, osłupienie. Wokalista dotykał granic ekstremum w grupach Tomahawk i Fantômas, a czasem wchodzi w buty włoskich śpiewaków w ramach projektu Mondo Cane. Z grupą Mr Bungle przede wszystkim żartuje z konwencji, jednak tutaj chyba potraktował sprawę poważnie.

Na nagraniu możemy zobaczyć jak wokalista gestami zaprasza drona coraz bliżej siebie. W momencie, gdy maszyna znajduje się w jego zasięgu, próbuje ją strącić uderzeniem mikrofonu na kablu. Wokalista jednak nie trafił drona, a ten szybko się oddalił. Gdyby jego operator miał mniej refleksu, maszyna skończyłaby jak głowa Mornay'a, zdrajcy z filmu „Braveheart”. Tak, to ta słynna scena, gdy William Wallace (Mel Gibson) wjeżdża do jego sypialni na koniu i wymierza mu sprawiedliwość kulą na łańcuchu. Auć!

Patton zawsze słynął z krewkiego charakteru, a w ostatnich wywiadach wspominał, że izolacja podczas pandemii pogłębiła jego problemy psychiczne. Z czasem zauważył u siebie skłonność do alkoholu. Do tego doszła agorafobia i stany depresyjne. Stan ten doprowadził od odwołania serii koncertów Mr Bungle w 2021 roku. Trzymamy kciuki, by wokalista czuł się jak najlepiej, a operatorom dronów radzimy, by trzymali bezpieczną odległość od muzyków.

Nocny Kochanek w Esce Rock o najnowszym singlu. Nago na hulajnodze?