Perfect powróci z Grzegorzem Markowskim! Koncert odbędzie się ze szczególnej okazji

i

Autor: AKPA Wielki powrót na scenę grupy Perfect z Grzegorzem Markowskim!

Perfect powrócił z Grzegorzem Markowskim! Wyjątkowy moment w cieniu smutku

2023-10-25 11:23

Ta informacja z pewnością niezwykle ucieszyła wielu fanów klasycznego polskiego rocka. Jakiś czas temu okazało się, że zespół Perfect i Grzegorz Markowski ponownie łączą siły! Muzycy zagrali wspólnie w ramach bardzo szczególnego koncertu, który pierwotnie miał na celu pomóc wieloletniemu współpracownikowi słynnej formacji. Choć Jurek Oliwa zmarł zanim doszło do wydarzenia, to koncert i tak się odbył - i to z udziałem Perfectu!

Choć Grzegorz Markowski dołączył do składu grupy Perfect już na etapie jej dość intensywnej działalności, to szybko stał się on jej nieodłączną częścią. Początkowo zespół zakończył działalność w 1983 roku i powrócił w 1989 roku, jednak wokalista nie brał udziału w reaktywacji. Dopiero cztery lata później formacja w składzie Grzegorz Markowski (śpiew), Andrzej Nowicki (gitara basowa), Andrzej Urny (gitara), Ryszard Sygitowicz (gitara), Piotr Szkudelski (perkusja) w wielkim stylu powróciła na rodzimy rynek. Perfect funkcjonował do 2021 roku kiedy to, ze względu na problemy zdrowotne, Markowski nie był w stanie dokończyć trasy koncertowej. Doszło do oficjalnego zakończenia działalności zespołu, sam wokalista zaś pojawia się na scenie jedynie okazjonalnie, najczęściej u boku córki, Patrycji Markowskiej. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Perfect i Grzegorz Markowski znowu razem na scenie!

We wrześniu okazało się, że muzyk ponownie zdecydował się chwilowo odłożyć "emeryturę" na bok i stanie na scenie - i to w ramach wspólnego występu z zespołem Perfect! Formacja zdecydowała się połączyć siły w ramach niezwykle ważnej sprawy - 22 października w krakowskich Fortach Kleparz odbył się koncert dla Jurka Oliwy, wieloletniego realizatora dźwięku Perfectu. Mężczyzna zmagał się z chorobą nowotworową i zbierał fundusze na niezwykle kosztowne leczenie, a jednym z pomysłów, by wspomóc ten proces, był właśnie wyjątkowy koncert "Przyjaciele dla Jurka Oliwy". Niestety, Oliwa zmarł na początku października, na kilka tygodni przed planowanym wydarzeniem. Organizatorzy poinformowali jednak, że koncert się odbędzie, a zebrane na nim środki trafią do rodziny zmarłego.

Od początku było wiadomo, że zespół wystąpi w składzie: Grzegorz Markowski, Darek Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski oraz Sławomir Puchała, a gościnnie zaśpiewa z nim także Patrycja Markowska. Pokaz odbył się zgodnie z planem w niedzielę 22 października w Krakowie i w sieci już znaleźć można kilka nagrań z setu grupy Perfect. Zespół zagrał swoje największe przeboje z Niewiele Ci mogę dać, Kołysanka (gościnnie Patrycja Markowska), Ale wkoło jest wesoło, Chcemy być sobą czy Nie płacz Ewka (gościnnie Grzegorz Kupczyk) na czele! Sprawdź kilka filmików poniżej!

Oprócz Perfectu w koncercie wzięli udział Maciej Maleńczuk i zespół Pudelsi, Renata Przemyk, Grzegorz Kupczyk, Andrzej Sikorowski, Maciej Balcar, Laboratorium, Ornette. Wokaliści zaśpiewali w towarzystwie instrumentalistów, m.in. Jerzego Styczyńskiego, Ryszarda Sygitowicza, Jacka Królika, Artura Malika, Łukasza Marka, Krzysztofa Pająka, Piotra “Bzyka” Sokołowskiego oraz Grzegorza Babisza. Koncert poprowadził Marek Rusinek.