Peaky Blinders w najnowszym teledysku grupy The Smile! Zespół Thoma Yorke'a kontynuuje promocję płyty

i

Autor: HELLE ARENSBAK/AFP/East News/Materiały prasowe - Robert Viglasky/Netflix Cillian Murphy w klipie do piosenki zespołu Thoma Yorke'a

"Peaky Blinders" w najnowszym teledysku grupy The Smile! Zespół Thoma Yorke'a kontynuuje promocję płyty

2022-07-21 12:20

The Smile, czyli całkiem świeży projekt Thoma Yorke’a, Jonny’ego Greenwooda i Toma Skinnera, zadebiutował w maju bardzo dobrze przyjętym krążkiem “A Light for Attracting Attention”. Jednym z singli, promujących płytę był utwór Pana-visio, który po raz pierwszy został wydany w kwietniu. Piosenkę można też było usłyszeć w najnowszym sezonie serialu “Peaky Blinders”, a teraz ukazał się do niej oficjalnym teledysk, w którym pojawia się odtwórca głównej roli w produkcji - Cillian Murphy.

Podczas pandemii COVID-19 Thom Yorke, znany przede wszystkim z działalności w zespole Radiohead i Jonny Greenwood wyszli z inicjatywą utworzenia zupełnie nowego projektu muzycznego. Grupa The Smile zadebiutowała występem na transmitowanym na żywo festiwalu Glastonbury w 2021 roku, bardzo szybko stało się też jasne, że Panowie nagrali razem album. W styczniu tego roku ukazał się pierwszy oficjalny singiel The Smile, zatytułowany You Will Never Work in Television Again, który zapowiedział krążek A Light for Attracting Attention, który ujrzał światło dzienne dokładnie 13 maja b.r. Czwartym singlem z albumu został kawałek Pana-vision - piosenka może być znana fanom popularnego serialu.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

"Peaky Blinders" w najnowszym teledysku grupy The Smile

Kompozycję można było usłyszeć, wraz z solowym numerem Thoma Yorke’a That's How Horses Are, w finale szóstego sezonu popularnego serialu Peaky Blinders. Już w kwietniu ukazało się animowane wideo do Pana-vision, jednak dopiero teraz, a konkretnie w środę 20 lipca, ukazał się teledysk wprost nawiązujący do produkcji.

Klip zawiera materiały z serialu, a główną rolę odgrywa gwiazdor Peaky Blinders - Cillian Murphy - sprawdź wideo poniżej.